Feed on
Posts
Comments

Skamba kinietiškai, maždaug kaip kažkokių vaistų ar patiekalo pavadinimas. O iš tikrųjų…
Turbūt daugelis esame matę filmą „Paskutinis imperatorius“, pasakojantį apie Pu I, paskutinį mančžūrų dinastijos, valdžiusios Kiniją, atstovą, kuris, nuverstas Kinijos revoliucijos, paskelbusios šalį respublika, vėliau japonų buvo padarytas jų sukurtos marionetinės mančžūrų valstybės Mandžuguo (Manchukuo) valdovu, nors tą „šalį“ iš tikrųjų valdė japonų karinė administracija. Baigė jis nekaip, pakliuvęs į TSRS nelaisvę, o vėliau „perauklėtas“ raudonųjų kinų.
Tai pasirodo, japonai buvo sukūrę ir analogišką marionetinę mongolų valstybę, kuri ir vadinosi Mengdziangas (Mengjiang) (daug platesnis straipsnis rusiškai). Vėlgi japonai rado vietinį kinų kunigaikštį, tokį De Ven Demčigdonrovą (Wang Jingwei Demchugdongrub), kuris ir tapo šitos marionetinės valstybės valdovu. Kuriam vėlgi „padėjo“ karinė japonų administracija.
Aišku, po to, kai TSRS įveikė Japonijos Kvantūno armiją, šioje „valstybėje“ buvo įkurta liaudies valdžia, o gana greit teritorija vėl tapo Autonominiu Vidinės Mongolijos Rajonu Kinijos Liaudies Respublikos sudėtyje.

Tiesiog va pamąsčiau, kad niekda nebuvau girdėjęs apie šitokią valstybę, nors, regis, ganėtinai domiuosi istorija. Gaunasi, kad visą gyvenimą mokiniesi, o vistiek miršti durnas 😉 Nors va kažką netyčia šiandien sužinojau įdomaus

7 Responses to “Mengdziangas (Mengjiang)”

  1. Eugenijus parašė:

    O ka jau kalbet apie nesidomincius 😀

  2. grumlinas parašė:

    Tai vat ta istorija kai kada tokių įdomių dalykų mesteli 😉

  3. Blogorama #627 parašė:

    […] Ar yra šiandien pasaulyje marionetinių valstybių? O jei atvirai tokių nėra, tai kurios vertos tokio […]

  4. Eimantas parašė:

    vakaras,

    šiandien radau visai sudominusią filmo apžvalgą – http://exler.ru/films/13-07-2009.htm. Tingintiems skaityt – veiksmas vyksta apie 1930 metus, aukščiau minėti japonai įkūrė savo marionetinę valstybę Korėjos pusiasaly. Šiame erdvės ir laiko užkampy korėjiečių režisierius perdaro pagal savo įsivaizdavimą ‘Geras, blogas, piktas’ – filmas vadinas ‘Geras, blogas, keistas’. Ką tik parsisiunčiau iš linkomanijos (yra su rusišku vertimu), eisiu po truput žiūrėt 🙂

  5. grumlinas parašė:

    -› Eimantas – peržiūrėjęs gal mestelk kokį komentą – iš fotkių lygtai nuotykiavas filmukas a la Indiana Jones

  6. Starlin parašė:

    Mengjiang ir yra kiniškas žodis, pagal dabartinę lietuvišką transliteraciją būtų Mengdziangas (pažodžiui „Mongolų pasienio regionas“; bet turėjo būti ir kiti mongoliški, japoniški pavadinimai)
    T.p.: mandžūrai, Manchukuo->Mandžuguo
    (Atsiprašau, nesusilaikiau:))

    Konkrečiai apie šitą valstybėlę negirdėjau, bet japonų planas iš tiesų ir buvo į Kiniją skverbtis kuriant tokias satelitines valstybėles. Jeigu ne amerikiečiai su savo bombom, Kinijai būtų buvę visai ne kas…
    Įdomu.

  7. grumlinas parašė:

    Ačiū, Starlin, pasitaisiau 😉
    O japonai nekvaili buvo – sudalinę Kiniją tokiomis „valstybėmis“, būtų sau valdę milžiniškas teritorijas