Feed on
Posts
Comments

Medicinos ratas perteikia Amerikos indėnų dvasingumą. Jis simbolizuoja tą individualią kelionę, kurią mes kiekvienas turim atlikti, kad rastume savo nuosavą kelią.
Medicinos rate yra keturios pagrindinės kryptys ir keturios šventos spalvos. Ratas atstovauja Gyvenimo Ratą, o rato centras – Amžinąją Ugnį. Erelis, skrendantis į Rytus, yra jėgos, ištvermės ir regėjimo simbolis. Rytai simbolizuoja gyvenimo atsinaujinimą ir čerokių vienybės atsinaujinimą.
medicinos ratas
Rytai = raudona = sėkmė; pergalė
Šiaurė = mėlyna = pralaimėjimas; bėdos
Vakarai = juoda = mirtis
Pietūs = balta = taika; džiaugsmas

Yra dar trys papildomos šventosios kryptys:
Viršun/Virš – geltona
Apačion/Žemiau – ruda
Centre – žalia

Žiema čerokiškai go-la
Šiaurės spalva yra mėlyna, kuri reiškia liūdesį, pralaimėjimą.
Tai yra išlikimo ir laukimo metas.
Čerokių žodis Šiaurė yra „šaltis“ – u-yv-tlv.

Pavasaris čerokiškai gi-la-go-ge
Rytų spalva yra raudona, kuri reiškia pergalę, jėgą.
Pavasaris yra prabudimas po ilgo miego, pergalė prieš žiemą; naujo gyvenimo jėga.
Čerokių žodis Rytai yra ka-lv-gv

Vasara čerokiškai go-ga
Vasaros spalva yra balta, reiškianti taiką, džiaugsmą ir ramybę.
Vasara yra gausos metas.
Čerokių žodis Pietūs reiškia „šiluma“ – u-ga-no-wa.

Ruduo čerokiškai u-la-go-hv-s-di
Vakarų spalva yra juoda, kuri reiškia mirtį.
Ruduo yra derliaus nuėmimo pabaiga; Gyvenimo Ciklo pabaiga.
Čerokių žodis Vakarai yra wu-de-li-gv.

RAUDONA yra sėkmės simbolis. Tai yra tiek kovinės kuokos, skirtos smogti priešui mūšyje, tiek kitos kuokos, skirtos kariui prisidengti, spalva. Raudoni karoliai buvo skirti iššaukti raudonas dvasias, kurios užtikrina ilgą gyvenimą, pagijimą iš ligų, sėkmę meilėje ir žaidime kamuoliu, o taip pat bet kokį kitą veiksmą, kur magiškųjų apeigų rezultatas turėjo būti sutvirtėjimas.

JUODA visados simbolizuoja mirtį. Priešo dvasia būdavo ištisai mušama juoda karo kuoka ir apsupama juodu rūku. Siekdami sunaikinti priešą, žyniai naudodavo juodus karoliukus ir iššaukdavo juodas dvasias, kurios visada gyvendavo Vakaruose, prašydami jų atplėšti žmogaus dvasią ir nugabenti į Vakarus, kur įdėti ją į juodą karstą, paslėptą giliai juodame dumble, kur virš karsto būtų susisukęs juodas slibinas.

MĖLYNA simbolizuoja nesėkmę, nusivylimą, nepatenkintą troškimą. Pasakymas „jis niekada netaps mėlynas“ reiškia tikėjimą, kad jis niekada nesužlugdys jokio vykdomo darbo. Meilės apžavuose, įsimylėjėlis padengdavo save raudona spalva ir melsdavosi, kad jo konkurentas taptų visas mėlynas ir eitų mėlynu keliu. „Jis visas mėlynas“ reiškia „jis labai liūdnas“. Mėlynosios dvasios gyvena Šiaurėje.

BALTA reiškia taiką ir džiaugsmą. Apeigose, tokiose kaip Žaliųjų Javų Šokis ir žaidimas kamuoliu, žmonės simboliškai valgo baltą maistą ir, po šokio ir žaidimo, grįžta baltu keliu į savo baltus namus. Meilės apžavuose vyras, prašydamas moters susieti savo likimą su jo, skelbdavo: „Aš esu baltas žmogus“, tuo parodydamas, kad visur, kur jis yra, sklinda džiaugsmas. Balti karoliukai turi tą pačią reikšmę karoliukų būrime, ir balta yra spalva taikos pypkės, anksčiau naudotos patvirtinant taikos sutartis. Baltosios dvasios gyvena Pietuose.

Du skaičiai yra šventi čerokiams:
– ketvertas, nurodantis keturias pagrindines kryptis. Jų kelio centre yra Šventoji Ugnis
– septynetas yra kitas, labiausiai šventas skaičius, nurodantis septynias kryptis: šiaurė, pietūs, rytai, vakarai, virš, žemiau ir „čia, centre“ (Šventosios Ugnies vieta). Septyni taip pat atstovauja septynias pagrindines senovines apeigas, kurios sudaro metinį čerokių religinį ciklą.

Comments are closed.