Kadangi dabar internetuose, jei atmesim kedį ir zvonkės papus, pilna visokių megztinių, mažaminkščių ir 106 nusidėjėlių, tai vis išplaukia mažaminkščio atstovų paistalai apie tai, kokią mitinę žalą tipo negautos pajamos jam padaro piratavimas. Na, ir vienas iš ledinių argumentų yra tai, kad Microsofte prie naujų operacinių sistemų ir programų dirba tūkstančiai žmonių, projektai trunka metų metus ir jie kainuoja miljiardus žaliuokių. Tiesą pasakius, tie kliedesiai pamažu, bet užtikrintai knisa smegenis savo bukumu. Nes gal derėtų prisiminti, kad Geitsas ir Alenas savo biznio veiklą pradėjo nuo to, kad per kelias savaites parašė kompiuterio Altair emuliatorių (nes tiesiog neturėjo tokio kompiuterio) ir tada Basic kalbos interpretatorių tam Altairui? Ir visa tai veikė be priekaištų, skirtingai nuo amžinai bugavų mažaminkščio produktų, iš kurių ne vienas tetinka tik muziejui „Ko išvis nevertėjo daryti“. Taip kad visos tas mažaminkščio pretenzijos padengti savo neefektyvios veiklos išlaidas „piratų“ sąskaita tokios nelabai įtikinamos. Jei jau metat milijardus šiknon, ponai, tai bent nesigirkit apie tai.
Tiesa, kalbant apie piratavimą – nedidelė citata iš Wikipedijos, kalbanti apie laikus, kai kompiuterinis laikas buvo brangus, o nemokamas laikas studentams buvo ribojamas:
One of these systems was a PDP-10 belonging to Computer Center Corporation (CCC), which banned four Lakeside students—Gates, Paul Allen, Ric Weiland, and Kent Evans—for the summer after it caught them exploiting bugs in the operating system to obtain free computer time.
Taip kad šventųjų tiesiog nėra.
Milijardai šiknon
Vas 4th, 2010 by grumlinas
Kiekvienas isvedzioja savaip 😀
Grumlinai, kokią OS pats naudoji?
Čia išvis ne argumentas, nes patys smulkiaminkščiai juk skelbia neregėtą pelną (win 7 pardavimai).
Čia greičiau nori papresuoti, kad būtų priimtas atitnkamas sprendimas.. o jei taip atsitiks, tai tada jau pasipils – muzikos įrašų bendrovės, žaidimų leidėjai…
-> Eugenijus – na taio, pagal savo sugedimo lapsnį 😉 ir jei faktai neatitinka išvedžiojimų – tuo blogiau faktams 🙂
-> g12 – nu kaip man patinka argumentai tipo „užta pas jus negrus muša!“, nes jie leidžia nuginkluoti oponentą jam dar net nespėjus mūšiui susiruošti 😉
Šiaip, pamąstymui – ar tai, kad gyvename demokratinėje santvarkoje, mums uždraudžia kritikuoti toje sistemoje funkcionuojančias institucijas/pareigūnus, jeigu jie mūsų nuomone prastai atlieka savo pareigas? Gal greičiau atvirkščiai – mes privalome tai daryti, o ne vien girti ar tylėti.
Sakysiu tiesą – dirbu Windows XP – darbe todėl, kad darbe; namie todėl, kad TINGIU kažkuo kitu užsiimti, bo man jau užteks tų naudotų OSų – pradedant KRAB, ZX Spectrum, SCP, MS DOS, paskui visų veislių Windows. Su Windows dirbu nuo kokių 1989-1990 metų, tad pakankamai mačiau visus jų pakilimus ir nukritimus. Tačiau viena tendencija išlieka – po tikro multitaskingo įvedimo mažaminkštis ničnieko revoliucinio taip ir nepadarė. Netgi pirmieji nuo DOS atsiskyrę Windows NT yra ex-DECA darbuotojų patiuninta VMS.
Viskas susiveda į antraeilių barškučių kūrimą, o nežymūs patobulinimai kainuoja milžiniškas resursų sąnaudas. Su kiekviena Windows versija būtinas hardware atnaujinimas, o tai rodo, kad net kalbos neina apie programų optimizavimą. Tiesiog gyvenama mintis – „resursai – jūzerio problema, lai jis ir užskr*ša’. Kol neprieinama iki totalaus fiasko, kaip su „garsiąja“ Vista, kuri gimė iš esmės negyva.
Pas mus darbe (o ir bet kur, kur sysadminams bent kiek rūpi darbo stabilumas) net negalvojama apie naujų Windows versijų įdiegimą tuoj po jų pasirodymo. Tik po gero pusmečio aišku, ar verta tai diegti, ar verta laukti servispako, ar išvis neverta diegti. Mes taip ir praskipinom Vista, nes palyginti su WinXP tai tiesiog tipiškas mažaminkščio programerių kūrybinės impotencijos pavyzdys.
O kaslink šiknon išlekiančių milijardų – tipiškas pavyzdėlis yra Office Assistant – ta idiotiška sąvaržėlė, kuri laksto po ekraną, trukdydama dirbti. Ir kas iš bent kiek ilgiau padirbusių su kompu leido tam Assistant makaluotis ilgiau, nei pavyko rasti, kur tas šūdukas atjungiamas? O juk tą ničniekam nereikalingą šūdniekį kažkas programavo, testavo, jis įkalkuliuitas į kainą…
Taip kad pakankamai ilgai naudodamasisi Windows aš jaučiuosi turįs teisę pasakyti, jog nemaža dalis visų tų niekam nereikalingų „patobulinių“ tėra šiknon išmesti milijardai
-> Vytautas – taip čia yra išbandymas, ar pavyks provokatorių pagalba pakankamai įbauginti internetautojus, kad jie nustotų piratauti. Tačiau legalių pirkimų tai nepadidins – tiesiog ta dalis internautotjų elementariai neturi pinigų
Čia buvo ne argumentas, tiesiog pasmalsavimas 🙂
O mano asmeninė nuomonė, tai kad tie patys MS ne tokį jau š. mala jei pusė pasaulio visvien jų produktą naudoja.
-> g12 – pačioje personalinių kompiuterių pradžioje buvo alternatyvių ir DOSų, tačiau būtent IBM ir MS bendradarbiavimas (IBM PC+PC DOS) nulėmė natūralią MS monopoliją – MS iš anksto ir laiku žinojo, kaip vystysis IBM PC, kuris tuo metu buvo lyderis. Plius MS DOS buvo paleista laisvai prekybai su IBM PC klonais kaip MS DOS. O užgrobus lyderiavimą pačioje pradžioje svarbu nebepaleisti jo.
Tik į interneto traukinį MS nelabai spėjo įlipti 🙂 Gal ir gerai…