Feed on
Posts
Comments

Kažkada šaltojo karo laikais JAV ir TSRS vuvo aršioje priešpriešoje ir vis ruošėsi karui. Kuris, laimei, taip ir neįvyko, nors abi pusės vienaip ar kitaip kurstė konfilktus tarp savo šalininkų ir priešininkų kitose šalyse. Vienas iš sulaikančių nuo atviro tarpusavio konflikto faktorių buvo apylygės jėgos, ir abi pusės tengėsi tą status quo žūtbūt palaikyti. Na, o kad palaikyti – reikėjo žinopti, ką ana pusė turi. O kad žinoti – reikėjo šnipinėti. Na, TSRS buvo bepigu – visokia „pažangioji žmonija“ tipo kairieji judėjimai ir kitokie komunistuojantys elementai buvo puki terpė verbuoti savo šalininkus, o ir atviroji NATO šalių spauda pakanakmai daug rašė apie turimą ginkluotę. Tuo tarpu Varšuvos blokas apart propagandinių dešimties metų senumo nuotraukų su bendro pobūdžio užrašu „Mūsų tankai N. vieovėje vykdo mokomąją užduotį“ nelebai ką tepublikavo. Tad JAV žvalgyba dirbo išsijuosusi, kaupdama visokią informaciją. Vėliau ta informacija buvo apibendrinama ir pateikiama tiek suinteresuotoms kontoroms, tiek plačiajai visuomenei. Ir čia pavyko rasti puslapį, kur sukaupta daugybė to laikotarpio įvairių amerikiečių dailinninkų nupieštų tarybinės kovinės technikos pavyzdžių. Šiaip tikrai įdomus puslapis, vertas peržiūrėjimo.

6 Responses to “TSRS karinė technika savaip”

  1. Eugenijus parašė:

    Tu cia juokauji ar kaip? Kokiai dar placiajai visuomenei?:D

  2. grumlinas parašė:

    Buvo toks atviras kasmetinis leidinys „Soviet Military Power“, kur šitie piešiniai ir eidavo. Panašiai TSRS ėjo (ir dabar lygtai tebeina) puikus mėnesinis žurnalas „Zarubežnoje vojennoje obozrenije“

  3. Eugenijus parašė:

    Mmmm piesiniai. Maniau, kad zvalgyba savo realiais „radiniais“ dalindavosi su visuomene:D

  4. grumlinas parašė:

    Mamau, kad dalindavosi ir realiais radiniais. Pvz, buvo toks šveicariškas žurnalas „Interavia“. TSRS jį leisdavo reprodukuotą, t.y. juodai-baltą variantą, tačiau mažumėlę apkarpytą. Pasižiūri į turinį – turi būti straipsnis apie MiG-29. O tų puslapių nėra 😀 Juk TSRS net lėktuvų pavadinimai buvo įlspatinti – paskutinis legalus buvo MiG-21, kai tuo tarpu net broliška VDR tiesia įvardindavo ir MiG-27, ir MiG-25

  5. Ričardas parašė:

    Eugenijau, piešiniai realūs, gal nebent išskyrus kosminę techniką. Kiek žiūrėjau, visi nekosminiai atitinka tikrą techniką, kas įdomiausia – kartais netgi vienetinę ar netgi iki bandymų nepriėjusią, bet atitinkančią realius projektus. Dėl kosminių – nežinau. JAV žvalgyba dirbo stebėtinai gerai.

  6. Lapinas parašė:

    Gražūs piešiniai 🙂