Tfu, t.y. visų demokratinių jėgų šventė, Bastilijos paėmimo diena. Veža, kaip apie tą rašo lietuviška Wikipedija – visi idėjinai komunistai turėtų net susigraudinti:
Bastilija (pranc. Bastille Saint-Antoine) buvo Paryžiaus kalėjimas, milžiniška tvirtovė, žinoma dėl Prancūzijos revoliucijos, kai 1789 m. liepos 14 d. (šiandien – Prancūzijos nepriklausomybės diena) buvo šturmuota įsiutusios miesto minios ir vėliau nugriauta. <...> Bastilijoje žiauriai kankindavo trečio luomo gyventojus, kurie buvo pagrindinis valstybės iždas ir sudarė 98 procentus gyventojų, bet gyvenamoji vieta buvo tik 30 procentų visos žemės.
Šiandien – liumpenų šventė
Lie 14th, 2010 by grumlinas
O aš prisimenų istoriją (anekdotą?) apie novaruskių žmonų ekskursiją, kurios tiesiog užpjovė vedlį, reikalaudamos parodyti Bastiliją ir kamerą, kur kalėjo D’Antarjanas…
-> Eimantas – 😀 😀 😀
Štai ką reiškia tikrai mianyškai įtaigiai pastatytas filmas!
Tai kad lt vikipedija užkimšta „raudonosios“ sovietinės enciklopedijos ocr’ais. Visiškai nestebina tokie tekstai.
-> Lokyz – na taip, manęs irgi iš esmės nestebina, nes Wikipediją pildo tas, kas pildo 😉
Tiesiog glūpai skamba toks soviet-agit-propas
Teko girdėti , kad Bastilijos „šturmo“ metu tebuvo 3(!) kaliniai o tarpe jų- markizas de Sad’as . Bastiliją tuo metu „gynė“ 7(!) sargai tsakant…
-> Voldemaras – šiaip buvo likę 7 kaliniai, kuriuos saugojo 82 kariai-invalidai (prie jų vėliau prisijungė 32 kariai – samdiniai šveicarai). Tačiau esmė buvo ne kaliniuose, kuriuos neva norėta išlaisvinti, o didžiulis tvirtovės arsenalas su pabūklais ir amunicija, kuriuos liumpenai, siautėję po Paryžių, norėjo užgrobti. Ir užgrobė, kadangi šturmavo ~8800 žmonių. Ir nors komendantas po pirmos atakos pasidavė, nenorėdamas ilgiau lieti kraujo, jo galva buvo pamauta ant ietes.
Panašiai buvo ir su Rusijos 1917 metų spalio peversmu – 10 metų jis netgi pačių bolševikų nebuvo vadinamas revoliucija, o būtent perversmas
600 Zalgirio musiui!