Feed on
Posts
Comments

Apgyvendintos kosminės erdvės aplink Žemę – nėra.
Pastovios bazės Mėnulyje – nėra.
Dirbtinio intelekto – nėra.
Erdvėlaivio, galinčio nugabenti žmones iki Jupiterio – nėra.

Užtai yra daug vienkartinio greito vartojimo š*do ir tauškalų apie šviesią ateitį…

Tad nors pasižiūrėkime, kur ir kokie galėjome būti, jei būtume atkakliai siekę TIKSLO.

22 Responses to “2001: A Space Odyssey lygio taip ir nepasiekėme…”

  1. benamis parašė:

    Niekaip neprisiruošiu pasižiūrėti šio filmo, užtat soundtrackas viena mano mėgstamiausių dainų Deodato – Also sprach Zaratustra. http://www.youtube.com/watch?v=zUcHSCAE-AE

  2. benamis parašė:

    foninė muzika…geriau ir nesugalvosi 🙂

  3. MariukasM parašė:

    O gal ir gerai, kad toliau savo planetos orbitos nelabai galime nusigauti? O tai dabar apdergta būtų ne tik Žemė, bet ir gretimos planetos 🙂

    • grumlinas parašė:

      -> MariukasM – kaip tam anekdote:
      – Kažin, kodėl mūsų neaplanko protingos būtybės iš kitų pasaulių?
      – Todėl, kad tai protingos būtybės

  4. scania parašė:

    Taip, visas pasaulis atsilieka nuo A. Klarko prognozės.
    Bet Lietuva – mažiau!!!
    „Apgyvendintos kosminės erdvės aplink Žemę – nėra.“ – Lietuva treniruojasi apgyvendindama visas šalis aplink Lietuvą – bet kur, tik ne Lietuvoj…
    „Pastovios bazės Mėnulyje – nėra.“ – bet Lietuva jau dabar imasi statybų mėnulio kainomis – pvz, premjero bazė. O ir Mėnulį ruošiamės apsodinti ąžuolais. Afganistane kaupiam patirtį.
    „Dirbtinio intelekto – nėra.“ Bet užtat per visas švietimo reformas bandome visos tautos intelektą padaryti dirbtiniu! Na, pagal dabartinio DI lygį.
    „Erdvėlaivio, galinčio nugabenti žmones iki Jupiterio – nėra.“ – va čia tai taip. Be prošvaisčių. Bet prekiauti su ufikais treniruojamės – Mažeikių Naftą su priemoka pardavėm.
    Čia, kaip sakoma, esame arčiau ateities – užtat ir per galvas labiau gauname, nuo ateities su krizėmis, apie kurias Klarkas nutylėjo 😀

  5. Eimantas parašė:

    Žinai, už ką švedai pastatė Petrui 1 paminklą?

    • grumlinas parašė:

      -> Eimantas – už tai, kad atmušė norą kariauti? 😉

      • Eimantas parašė:

        Iš esmės už sekantį žingsnį – už tai, kad po to švedai pradėjo visas jėgas mest savo vidinei gerovei užtikrinti. Man čia regisi analogija su pvz internetu; jis man gerokai naudingesnis atrodo, nei trys bazės mėnulyje. Arba mobilusis ryšys. Arba pigūs skrydžiai.

        • grumlinas parašė:

          -> Eimantas – siekiai apibūdina civilizaciją. Mūsų civilizacijos siekis – sotumas be rizikos. Penimo paršelio siekis.

          • Eimantas parašė:

            Galima paminėt nors vieną civilizaciją, kuri nesiekė saugumo ir išvengti bado?
            Beje, nei vienas iš mano minėtų visiems prieinamų išradimų prie sotumo kaip ir nepriskirtinas.

            • grumlinas parašė:

              -> Eimantas – apart saugumo ir sotumo siekimo visos iki šiol buvusios civilizacijos siekį išplėsti pažinimo ribas. Dabartinė gi Vakarų civiliacija tesieka kuo lengvesnio-patogesnio-sotesnio gyvenimo (kurį iš dalies ir užtikrina anksčiau minėti išradimai).

  6. Adis parašė:

    Teiginys, kad reikia tik siekti tikslo ir jau viskas bus OK, man visgi truputį kliūna. Ne ką mažiau svarbi yra ir motyvacija, ji ir veda į tikslą, man atrodo. Mano supratimu, motyvacija šaltojo karo laikais buvo gana paprasta – tam tikra prasme, egzistencinė – arba mes juos, arba jie mus – juk bent jau taip buvo pudrinamos smegenys, o daugelis tuo ir nuoširdžiai tikėjo. Šiais laikais tokios radikalios motyvacijos nebėra, tai viskas ir susiveda į asmeninį godumą. Kas iš esmės būtų dar geresnis variklis, tik čia veikiama pavieniui, o ne kooperacijos būdu. O vienam dirbant daugeliu atvejų viskas einasi lėčiau, o ir kai reali atsakomybė vien tik prieš save patį – ta pati motyvacija gerokai krenta.

    • grumlinas parašė:

      -> Adis – kadaise buvo rašoma mokslinė fantastika, dabar gi fentezi ir alternatyvios istorijos. Nebėra siekimo „per aspera ad astra“…