Propagandinės knygiūkštės „Новый мировой порядок“ (neskaičiau, tiesiog užkliuvo internetuose) reziume (sporry, kad rusiškai, bet lietuviškas vertimas gaunasi ne toks aštrus):
После поражения советской сверх державы и распада социалистического лагеря США затеяли тотальный пересмотр итогов Второй Мировой войны и начали борьбу за контроль над природными ресурсами планеты. Автор книги, известный ученый- американист А.И.Уткин убедительно доказывает, что войны, развязанные США в последнее время в Афганистане и на Ближнем Востоке, „бархатные“ и „оранжевые“ революции на постсоветском пространстве, – это часть стратегии США по установлению „нового мирового порядка“.
Šiaip negaliu suvokti, kodėl tai knygos autoriui kliūva ir kelia pasipiktinimą JAV siekimas dominuoti pasaulyje – juk tai NORMALUS supervalstybės poreikis. Kai TSRS dar buvo gyva – ji siekė to paties ir veikė tais pačiais metodais, ir tai taip pat buvo NORMALU. Būtų keista (ir įtartina 😉 ), jei supervalstybė to nesiektų
Nors mirk iš juoko…
Lap 5th, 2010 by grumlinas
Turčius dirba, o ubagas rėkia. Bet tai dar vienas kabliukas užsikabinti jau N kartų čia diskutuotom temom :)… Visai tai yra POLITIKA.
-> xminde – čia buvo tiesiog pavyzdėlis to, kaip generuojama neapykanta, visiškai nesuvokiant (o gal greičiau nenorint suvokti) pasaulio vystymosi dėsnių
Bet ar Utkinas neteisus :)? Tai vyksta ir tai yra faktas, o visada visi viskuom nebus patenkinti:).
-> xminde – man asmeniškai Utkinas monopenisualus, nes ne jis savo rašinukais apsprendžia istorijos vystymąsį, o istorijos dėsniai. Jis gali kniaukti kiek nori, bet šiuo momentu pasaulis vystosi būtent taip, o ne kitaip. Aišku, gali būti ir kiek kitaip 😉
Pasaulis jau daugiau kaip 100 metų ta linkme vystosi, bet nieko nėra amžino :). Kiekvienai epochai savi atradimai ir praradimai :).
-> xminde – sakai, 100 metų? O gal 4000 metų? 😉
O kodėl 4000 m. :)? Aš šimtą metų atgal pajamiau, kaip atskaitą nuo vartotojiškumo koncepcijos sukūrimo, kas mano galva, yra pagrindinis paskutinį šimtmetį tos „naujos pasaulinės tvarkos“ kūrimo pagrindas :).
-> xminde – hmmm, o koks įvykis/procesas tavo nuomone prieš 100 metų buvo konsumerizmo (vartotojiškumo) pradinis taškas?
Toks jausmas kad 9 metai iki citroen ikurimo. (taip buvo pries 100 metu) 🙂
-> Minis – 1910? Hmmm… IMHO turbūt derėtų labiau kalbėti apie tarpukarį, kai žmonės tarsi apsigavo iliuzija, jog daugiau TOKIŲ baisių karų nbebus ir puolė pramogauti+vartoti – automobilis, radijas etc.itd. – „roaring twenties“
Kiek suprantu, tai visas pAras, piktumai, pavydas ir įsiūtis bei noras įkasti iš rusų pusės kyla vien todėl, kad štatams su gerokai geriau išvystyta ekonomika ir didesnėmis babkėmis lengviau pavyksta dominuoti kur kas didesnėje planetos dalyje, nei rusams 😉 . Ir rusai patys tą supranta; bet kodėl gi viešajai nuomonei savoje šalyje nepateikus visko taip, lyg čia būtų kažkokia mistika ir sąmokslas? 🙂
-> proffanas – nu taip, o kai kam atrodo, jog čia kažkas atrado Ameriką ir todėl būtina trimituoti visam pasauliui 😉