Vaikystėje labai nejaukiai jaučiausi kapinėse. Gal kažkiek tai buvo ir baimė. Kol kažkur neperskaičiau „Reikia bijotis ne mirusiųjų, o gyvų“. Nuo to laiko nebėra baimės, nors malonumo vaikštinėti po kapines nejaučiu.
22 Responses to “Ketvirtadienio mintis apmąstymui”
-
Naujausi įrašai
Naujausi komentarai
- Tadas apie Apie / Contact
- ndl apie Apie / Contact
- Voldemaras apie Ir vėl name
- Taškąs apie Vėl namie
- grumlinas apie Vėl namie
Kategorijos
Žymos
365 žodžiai Akvarium AmyMacdonald basetėliai blog'as DeepPurple DireStraits EE-photo EG-foto Egiptas ES-foto fotopatirtis fotopuslapiai fototechnika FR-foto gabija Google+ Hiperbolė Koike kompiuterija Latvija LedZeppelin Lenkija Lietuva LT-foto LV-foto PinkFloyd PL-foto ProcolHarum Sirija SK-foto Slade SteamPunk taip buvo TheBeatles TheDoors TN-foto Tunisas UK-foto Ukraina videoteka vietelės Webshots xminde ŠvėkšnaArchyvai
Blog'ai
Citroen
Mano kūryba
Naudmenos
Palėpės radiniai
Rinktiniai puslapiai
Vertyklės
Subscribe
Metainformacija
O aš vaikystėje kapines labai mėgau 🙂 Gal ir bijojau vienu metu, ankstyvoje paauglystėje, kai tiki viskuo, kas tik BŪŪŪ…
-> Njaa – spūūūki 😉
Kas tu esi – buvau.
Kas aš esu – tu būsi.
Tokį antkapinį užrašą perskaitęs kažkaip susimąstai. O po to pagalvoji – tas linksmuolis originalas teisus.
Dar – kažkur teko skaityti- kodėl brūkšnelis tarp skirtingų datų visada vienodas. Gyvenimai gi tokie skirtingi.
-> Taškas – taip, galutinė stotelė visiems vienoda, nepriklausomai nuo jos apiforminimo
O mane veža kapinių ramybė 🙂
mano kolegė pasakojo tokį nutikimą. per vėlines važiavo pro kapines vakare, ir buvo be galo gražu, kai tos žvakės visur dega. dukra jų, 7 metukų, iš susižavėjimo pasakė: „Kaip norėčiau čia gyventi…“, tai tėvai nustėro 🙂
Na, aš nenustėrau, bet nuskambėjo nejaukiai 😀 Nors nieko čia tokio nenutiko – vaikas pamatė gražią gyvenvietę 😉
-> Siesta – vaikai kitaip mato pasaulį ir neturi mirties baimės/jausmo
Mano miestuke buvo įprasta iš taško A į tašką B eiti per kapines – ten toks platus takas nuo vartų iki vartų. Man kapinės atrodė labai jauki ir rami vieta 😀 Bet tada nebuvo ten palaidotų senelių. Mirusiųjų bijoti nepradėjau, bet tos ramybės lyg ir mažiau jaučiu. .
-> lolka – na man ta kapinių ramybė yra nejauki
Gal todėl, kad mirtinai rami mirtis nėra jauki?..O šiaip jaukumo gal tikrai geriau iesškoti kitose vietose, o tą ramybę
savo laiku gausim eilės tvarka 😉
-> lolka – va-va – visi stovim eilėje, tik kai kurie nekantrieji pralekia pro mus – kas per greitai važiuodamas, kas per daug „jamdamas į sveikatą“ etc.itd…
Vaikystėje labai mėgdavau kapines vasarą, nes ten prisirpdavo toookių žemuogių… O ir dabar patinka – tapo darželių pakaitalu jau po žemę nebesikapstantiems lietuvaičiams.
-> Buka – žemuogauti kapinėse… mjooo… nors – vasarų kaime buvo senos apleisatos kapinaitės su viso labo išlikusiais keliais antkapiais – ten irgi pažemuogiaudavome, nes jos jau nelabai kapiniškai atrodė
Žemuogės žemuogėm, bet kokie kapinėse GRYBAI… 😀
Ale nekyla ranka rinkt. Čia kaip vogt iš svetimo daržo.
-> Njaa – žemuogė kažkaip nieko, o va grybas man toks biškį numirėliškas augalas, brrr…
Iš po Giedriaus V. „vėjų“ man grybavimas apskritai kanibalizmu atsiduoda 😀
-> Njaa – ajooo, ajooo…
O ką mano lietuvių liaudis tuo klausimu? 😀
Juokauju 😀
Bet tik truputį 😉
Anksčiau kaimuose buvo paprotys, kad duobkasiais būdavo pažįstami, jei jau atsitiko toks atvejis – padėdavo bendradarbiai, tarkim. Net sakydavo – kad tave užkastų, reikia keturias iškasti. Ar septynias, pagal kitus papročius. Šiaip labai logiškas paprotys. Teko ir man, nors dabar jau komerciniai kasa.
Betgi ne apie tai – ogi kai pats iškasi duobę, tai ir sužinai, reikia ten ko bijoti, ar ne 😉
-> scania – duobių kasti neteko, o va užkasti – nemažai… ir karstų panešiota pakankamai… dabar gi viskas komercialiai industrializuota, tai tik vainikus panešioju…
Ne esmė, užkasti ar iškasti – juk darydamas veiksmą jauti visai kitaip, nei svaičiodamas ta tema. Kitas požiūris, kitas matymas 🙂
Kuo labiau laidotuvės bus komercinės, tuo labiau kapinės bus košmariškos 😀
Beje – helovynas dailiai susiriša su komercija paskutinėje vietoje.
Gailiuosi, kad nebėra lapkričio pirmą ant kapų savo rankomis padarytų žvakių, liko tik kinų sveriamos; betgi pats ir kinietiškas perku…
Tai irgi buvo mąstymas apie mirtį rankomis – padaryti kuo gražesnę žvakę mirusiems.
-> scania – „darydamas veiksmą jauti visai kitaip, nei svaičiodamas ta tema“ – taip, kam teko pačiam nešti karstą, leisti jį į duobę ir užkasti – kur kas aiškesnis suvokimas to, kad tai paskutinis velionio kontaktas su pasauliu. Ne veltui musulmonams didžiausias pagarbos mirusiam atidavimas yra bent kažkiek panešti neštuvus su jo kūnu – kas matė per TV musulmoniškas laidotuves, nelabai supranta, ko tas chaosas su neštuvu perdavimu iš rankų į rankas vyksta 😉