Feed on
Posts
Comments

Vakar per ice-break party su kolega lenku šekėjomės apie viską: gražias Lenkijos vietas, dvikalbystės problemas Vilnijoje, Kremliaus intrigas prieš mūsų šalis, Krėvos ir Liublino unijas, Jevrosojūzo (tarp kitko, lenkai irgi naudoja šitą terminą) pliusus ir minusus etc.itd. Paskui prie mūsų priėjo kolega amerikietis ir kažkaip tolimesniame pokalbyje kolegai lenkui iškilo klausimas: „O kas gi geriausio yra Amerikoje?“ Kolega amerikietis kiek pamąstė ir atsakė: „Turbūt geriausia, kas yra Amerikoje yra jos vienybė. Nežiūrint skirtiumų tarp atskirų jos dalių, nežiūrint skirtumų tarp jos etninių grupių, nežiūrint skirtumo tarp turtigųjų ir vargšų bei dar daug-daug visokių skirtumų – geriausia, kas yra Amerikoje – tai būtent jos vienybė“

16 Responses to “Kas geriausio yra Amerikoje?”

  1. scania parašė:

    Hmmm, o ar neturėjo omeny „vienodumas“, sakydamas „vienybė“?

    • grumlinas parašė:

      -> scania – ne, būtent buvo unity

      • scania parašė:

        Tai ta jų vienybė vis tiek ant vienodumo pamatų – kaip su namais.
        Jei nepatinka toks namas, kokie stovi vienodi tavo gatvėj – kelkis kiton gatvėn, kur stovi kitokie namai. Taip atskiriami juodnugariai nuo mėlynų apykaklių ir nuo baltų žmonių (ne pagal odos spalvą).
        Tik iš sistemos vidaus niekada negali įvertinti pačios sistemos, žinom ant savo pavyzdžio tarybiniais laikais – be žvilgsnio iš išorės… 🙁
        Tai ir sakau, kad Amerika ne vieninga, o vienoda 😉

  2. Taškas parašė:

    TAUTOS*JĖGA*VIENYBĖJE
    JĖGA*VIENYBĖJE*TAUTOS
    VIENYBĖJE*TAUTOS*JĖGA

    Šis A.Smetonos (?) sakinys iškaltas ant 1930 metų jubiliejinės 10 litų sidabrinės monetos briaunos. Sakinys genialus ne tik dėl prasmės, bet ir dėl formos-jis taisyklingas pradedant skaityti nuo bet kurio žodžio.

    Tik kur toji vienybė? Susidaro įspūdis, jog amerikonų vienybė tame, kad jie myli savo valstybę savyje, mes gi – atvirkščiai.

    • grumlinas parašė:

      -> Taškas – pas mus tauta sau, valstybė aka valdžia sau…

    • vyr parašė:

      nemanau, kad jie myli savo valstybę. Tiesiog tam ji per didelė. Tas pats kas „mylėti visą pasaulį“ – labai nekonkretu. Tikriausiai jų meilės objektai arčiau ir siauresni, bet kažkokiu stebuklingu būdu susimozaikina į gan tvirtą darinį. O mes va, galėtume mylėti savo valstybę. Jei tik valstybė nustotų „mylėti“ mus, gal taip ir būtų 🙂

      • grumlinas parašė:

        -> vyr – manyčiau, kad amerikiečiai – tie tikrieji, iš rural America, o ne didmiesčių liumpenai, iš tikrųjų didžiuojasi savo šalimi ir tai įvardina kaipo meilę

  3. grumlinas parašė:

    -> scania – ėėė… eee… man vienu žodžiu būdų du žodžiai – „sugebėjimas išlikti“

  4. gal tai pades atsakyti i sita klausima parašė:

    http://nnm.ru/blogs/scaldfx/eks-gubernator_kolorado_rasskazal_kak_unichtozhit_ameriku/#cut yra toks zodis rusiskas благополучна zodis,net nezinau kaip labai gerai isversti sita zodi. to zodzio prasme slypi kiekvieno lietuvio,lenko,aborigeno ir e.t.c. pasamoneje. tai yra kodas,prie kurio priejimo daugiausiai siuo metu turi tik amerikieciai. Vis delto amerikos zydisko proto -pardon,nuogo pragmatizmo,negali isisavinti visi kiti like. todel dar like neapvire tame amerikoniskame katile stovinuoja prie ice ir kartais pasigincija. tame gince paaiskeja vienas: kas tau labiau rupi-SAVIMONE AR PINIGAI. amerikos stiprumas yra nuogo pragmatizmo vienybeje,ka dabar ir rodo vieno didvyrio australo pavyzdis.

    • grumlinas parašė:

      -> gintazaras – taip, nuogas pragmatizmas padarė Ameriką didžia. Mes nesame tokie… 🙁
      благополучна – besinaudojanti gerbūviu/turinti gerbūvį