Feed on
Posts
Comments

Dienos pastebėjimas

Vakar, bevažiuojant per pietų pertrauką su bendradarbe į parduotuvę (husarai, tylėt! 😉 ), kažkaip nustebom, kad jau 20 metų praėjo po Sausio įvykių. Juk užaugo visa karta, kurios net projektuose nebuvo tuo metu. Kažin, kaip jiems skamba visi šiti pasakojimai apie tuos tolimus (o gal ir ne) įvykius. Juk ir mums istorijos apie priešakarį, karą ar pokario rezistenciją buvo pasakojimai, o ne pergyvenimai. Tikime, kad taip buvo, kaip mums pasakoja, bet kažin, ar įsivaizduojame, kaip buvo iš tikrųjų.
Gal todėl jau tenka susidurti su (kai kurių) jaunesnių žmonių reakcija: „Ai, nusibodo vienas per tą patį, kiek galima tuos tankus gatvėse rodyti“. Tačiau gal ir (kai kurių) mūsų reakcija į mūsų tėvų ir senelių pasakojimus panaši?

27 Responses to “Dienos pastebėjimas”

  1. MariukasM parašė:

    Tie, kurie negyveno už „geležinės uždangos“, tikriausiai negali įvertinti to, ką Sausio 13-oji ir Lietuvos nepriklausomybė davė. Jiems tai atrodo savaime suprantama ir kad taip buvo ir bus visada. Tad nenuostabu, kad jiems tai nėra svarbu ir skamba nuobodžiai ir užknisa, kai kad mus užknisdavo visi tie ideologiniai pasakojimai apie revoliuciją ir karą. Bet tai nesuteikia teisės dėl savo nenusisekusio gyvenimo, dėl ko dažniausiai būna patys ir kalti, spjaudyti ant to, kas kitiems žmonės ir brangu.

    • grumlinas parašė:

      -> MariukasM – tai va ir tame problema, kad jei tik būtų ignoras – px su jais. Bėda, kad išlenda lūzeriška nostalgija „prie ruso buvo geriau“…

      • MariukasM parašė:

        Aš tai vadinu priebliūdžio logika.

        • grumlinas parašė:

          -> MariukasM – nostalgizuoti galima – vaikystės, paauglystės, jaunystės – bet ne režimo. Nebent prie to režimo turėjai puikų gyvenimą kažkieno sąskaita

    • Taškas parašė:

      Na, ir ką čia bepridursi.

  2. Voldemaras parašė:

    Režimas visada išlieka režimu…(Oxford žodynas: regime-method or system of government or of administration). Šiaip žodžio prasmės išaiškinimas nėra labai grėsmingas, kol nepajauti jo savo kailiu…

    • grumlinas parašė:

      -> Voldemaras – na, mes juk suprantam, apie kokį REŽIMĄ kalba eina

    • Minis parašė:

      Sakyciau nera teisinga aiskinantis zodi vienoje kalboje duoti nuoroda i kitos kalbos zodyna. Nes skirtingu kulturu zmones supranta skirtingai tuos pacius zodzius.

  3. Taškas parašė:

    Dar vienas įrodymas, kad niekada nežinai pakankamai – net veik vaikiškai paprastame teste:

    http://www.alfa.lt/tekstas/201757

    • grumlinas parašė:

      -> Taškas – normaliai 12/12 😉

      • Taškas parašė:

        Nu, kietas. Aš susimoviau jau pirmame, na, tiek to. Bet su antrininku – kas čia per cūdai?
        Apie Paksą tai DABAR kažkas priminė + apie tunelį iš AT pastato.
        Tai gal toks irgi buvo, jei jau buvo antrininkas?

        • grumlinas parašė:

          -> Taškas – na, apie Paksių tai tikrai žinojau, kažkada jis gyrėsi lygtai; dėl antrininko kažkur kažkada lygtai buvau skaitęs, bet dūriau be įsitikinimo 😀
          Apie tunelį nesu girdėjęs

  4. liuka parašė:

    na man aiskino apie prieskari ir pokari -ir neuzknsdavo,o sovietmeti(bent jo sauleydi) pats maciau.seimoj tokia atmosfera vyravo.bet va mano broliui – viskas tas PX…

    • grumlinas parašė:

      -> liuka – nu, tau biškį geriau, nei Paleckių šeimoje, kai vienas sūnus tikras Judas…

      • liuka parašė:

        toks jau likimas Paleckiu – kai uz seimos nuodemes protas atimamas…..

        • grumlinas parašė:

          -> liuka – na, kiek suprantu, Rimvydas tai normalus. Ir tėvas jų, Judo-Justo sūnus, lygtai be griekų – trubūt visdėlto baisu yra suvokti, jog tavo tėvas buvo tas, kuris išdavė tavo Tėvynę, o po to, kad ir kaip nors kažkuo bandė kažkam padėti – mirtinos nuodėmės neišpirksi

  5. Vaidotas parašė:

    Čia vienas, esantis pas Jus skyrelyje „Blog’ai“ irgi turi nuomonę http://blog.liutkus.eu/sausio-13-tik-dar-viena-data-kalendoriuje
    Neapsikentęs parašiau kritikos, tai komentarus uždarė.
    Suprantu, kai žmonės turi savo nuomonę ir ją pareiškia, bet šiuo klausimu „kitokios“ nuomonės negali būti.

    • grumlinas parašė:

      -> Vaidotas – skaičiau tą diskusiją, norėjau ir aš savąjį trigrašį įkišti, bet jau nebegalėjau 😉
      Bėda yra ta, kad žmonės nesugeba atskirti Tėvynės nuo valstybės, tautos nuo valdžios. Tada ir gaunasi košė galvoje 🙁

    • Adas parašė:

      Na jo, mūsiškėj demokratijoj nuomonės turi būt demokratiškai privalomos visiems vienodos. 🙂
      Nieko naujo – vėl privalomi ritualai, tad dabar laužus dar šimtmetį gatvėj palei Seimą kūrensim, Užkalnis buvo teisus sakydamas, kad pas mus vistik amžini Pilėnai, klausysim valdžiažmogių kalbų „kaip tai buvo“ ir apie dabartį vėl negalvosim – geriau tą „nuo jūros iki jūros“ vėl prisiminsim.

      • grumlinas parašė:

        -> Adas – esmė ne laužuose ar tankuose per TV (aš asmeniškai nei prie laužų einu, nei valdžiažmogių teliką žiūriu). Esmė – ar sugebame mes atsiminti tą momentą, kai reikėjo APSISPRĘSTI. Man asmeniškai apsisprendimas buvo anksčiau, nes puikiai žinojau, kad mano pavardė, prasidėjus naktiniams budėjimams, jau yra kažkokiame sąraše.
        Ir (dėl savo paties savigarbos) svarbu prisiminti tuos, kurie dėl mūsų paaukojo gyvybes. Ne pavardėm, bet apskritai atsiminti, kad jie BUVO. Ir viskas.
        O valdiški ritualai nevež. Galiu pasakyti, jog sovietmečiu tikrai buvo daug daugiau ritualų, bet dūšioje jų tikrai nebuvo.

        O kaslink „nuo jūros prie jūros“ – nx mums tos problemos su baltarusiais, ukrainiečiais ir visa kita publika?

        • liuka parašė:

          kas del apsisprendimo dabar,man jokiu abejoniu nekiltu.
          valstybe visu pirma esam mes.manau pries 20metu daugelis gyne ne parlamenta,ne valdzia,ne Landsbergi,o Lietuva
          siandien su Usvis man uzdave klausyma: visu klausiu,bet nieks neduoda atsakymo.kas buvo,kad armija neuzeme tuo paciu metu ir kauno radio ir televizijos,telekomo,kitu stateginiu objektu?juk tai svarbiausia-viska vienu metu.ir dar savaite per Maskva galejom susisiekt su uzsieniu?

  6. Adas parašė:

    “nuo jūros prie jūros” – čia tas stereotipas praeity gyvenančių.
    Vistik panašu, kad šventė su visais privalomais zulusų ritualais jaunajai kartai beveik tas pats, kaip tau Spalio revoliucijos paradas buvo.

    • liuka parašė:

      o tu paziurek,kas minejime pirmose eilese jaunimas ir pensininkai.idomu kur vidurinioji karta?

      • Adas parašė:

        Darbe buvo vidurinioji.
        Režimo spalva ir politinė sistema žmogaus gyvenime lemia nelabai daug, asmeniniai ir vidiniai išgyvenimai tikrai žmogui daug svarbesni. 🙂

    • grumlinas parašė:

      -> Adas – reiškia, reikia rasti jaunajai kartai suprantamą įvykių pateikimo formą. Anime, pvz. Arba kas ten dabar madinga, hip-hopas ar pan.

      Kaslink „zulusų ritualų“ – įtariu, priklausia tiems, kurių galvelėje „prie ruso geriau buvo“? Nes kaslink „praeity gyvenančių“ – savo istoriją reikia žinoti ir suprastti. Ir gerbti tuos dalykus, kuriuos reikia gerbti. Tik nereikia iš jos daryti kulto. Netgi iš šventų dalykų nereikia daryti kulto. Bet juos gerbti reikia. Ir ramiai primti tai, kad daliai žmonių tai yra kultas 😉