Ganėtinai įdomus amerikiečių propagandinis filmas apie komunizmą.
8 Responses to “Komunizmas 1952ųjų stiliumi”
-
Naujausi įrašai
Naujausi komentarai
- Tadas apie Apie / Contact
- ndl apie Apie / Contact
- Voldemaras apie Ir vėl name
- Taškąs apie Vėl namie
- grumlinas apie Vėl namie
Kategorijos
Žymos
365 žodžiai Akvarium AmyMacdonald basetėliai blog'as DeepPurple DireStraits EE-photo EG-foto Egiptas ES-foto fotopatirtis fotopuslapiai fototechnika FR-foto gabija Google+ Hiperbolė Koike kompiuterija Latvija LedZeppelin Lenkija Lietuva LT-foto LV-foto PinkFloyd PL-foto ProcolHarum Sirija SK-foto Slade SteamPunk taip buvo TheBeatles TheDoors TN-foto Tunisas UK-foto Ukraina videoteka vietelės Webshots xminde ŠvėkšnaArchyvai
Blog'ai
Citroen
Mano kūryba
Naudmenos
Palėpės radiniai
Rinktiniai puslapiai
Vertyklės
Subscribe
Metainformacija
Nūdienos požiūriu labai jau primityvi propaganda… Gal tuo metu tokia „ėjo“…
Iš kitos pusės: kas „neragavo“ to malonumo, tas niekada ir nesupras, o kas ragavo tai tam tokia propaganda tik šypseną kelia…
Primityvumas veža, suvokus, jog tuo metu tai buvo LYGIS. Šiandieninė propaganda po 50 metų irgi tokia pat primityvi turbūt attrodys
Tiesą sakant, kaip propaganda – tikrai nekokia. Pernelyg daug neutralumo, pernelyg mažai klaikių detalių, realiai baisuas įspūdžio nesukuria, etc..
Iš esmės, panašiau į kažkokį labai moderuotą (vos ne cenzūruotą) politinį-istorinį diskursą. Ko gero tas stebėtinas neutralumas, vos ne bandantis rasti SSRS kokių nors teigiamybių, man labiausiai bado akis.
Kita vertus, reikia neužmiršti ir to, kad realių duomenų apie teroro mastus Sovietų Sąjungoje JAV tais laikais nelabai turėjo, o SSRS įvaizdis pas daugelį vakariečių buvo labai neblogas. Taigi, matyt teko daryt kai kuriuos informacinius kompromisus.
Politkorektiškumas’1952? 😀
Ne tiek politkorektiškumas, kiek, matomai, bandymas realistiškai vertinti, kuo gali žmonės patikėt, o kuo negali. Plius informacijos stygius, plius sovietukų irgi varoma kontrpropaganda (ir neužmirškim – 1952 metai, vos 7 metai po II Pasaulinio pabaigos, kai tie patys amerikonai sovietus vadino savo sąjungininkais). Į tuometinę situaciją atsižvelgiant, šitas filmukas yra velniškai geras.
Jei palyginsim kitus propagandinius tų laikų kūrinius, rasim, kad jie tais laikais daug mažiau, nei dabar varžydavosi, skleisdami bullshitus. Palyginimui labai gerai tiktų koks to meto filmas apie marichuanos žalą ar kas nors panašaus.
Žodžiu, čia yra kur pakapstyt 🙂
Be abejo, realios informacijos trūkumas – Stalinas juk dar gyvas buvo – matyt irgi prisidėjo prie apvalumų kai kuriose vietose
abejoju kad pridejo ten apvalumu 🙂 sitas filmas, ju poziuriu, ir taip labai baisus… CCCP propaganda geriau veike, o ir pinigo turejo neriboto – vat ir buvo CCCP ivaizdis pakankamai geras. BTW, nereik ieskoti nesamoniu uzu balos, uztenka senosios gerosios europos (e specialiai is mazosios) – mineta rusam darytu ir rakom stovetu kad tik gerieji rusai duotu… duju 🙂 ir net itikeje kad jie (rusija) juju draugai ir su jais galima tartis.
Jų tuometiniu supratimu gal ir baisus. Kol nepaaiškėjo, kad jie buvo optimistai.