Feed on
Posts
Comments


Čia tiems, kurie kvykia, kad Lietuvoje naikinamas prieš nacius kovojusių tarybinių karių atminimas

6 Responses to “Lietuvoje tebėra ir tokių paminklų”

  1. Taškas parašė:

    Gal ir gali būt toks paminklas, tik sunkiai skaitosi užrašas- priešpaskutinėj eilutėj matau lyg „AMER(ika???)“, virš jos „SOJUZ“… nors dabar įsižiūrėjau- ten vardas, pavardė…
    Gal ne NKVDisto.

    Sovietmečiu, grybaudami Varėnos miškuose, užtikom paminklą- su užrašu kirilica, kad „Čia,1863 metų tokią tai tokią dieną buvo išpjauti 6 kazokai“ nepamenu kokio tai dalinio .

    Kaliningrado srityje praėjusią savaitę kilo skandalas, kai kapinėse atrado prieš kelis metus pastatytą paminklą vokiečių karininkui su III reicho Geležinio kryžiaus simboliu.

    Gal vis tik gerai, kad negriaunam tų paminklų, kokie jie ten bebūtų…

  2. grumlinas parašė:

    Здесь погиб Герой Советского Союза Амердюев С…

    O paminklų kariams griauti nedera. Tik nereikia kapų viduryje miesto – tam yra karių kapinės

  3. Andrius parašė:

    Mano komentaras dėl „Čia tiems, kurie kvykia, kad…“ –

    kažkaip susidaro įspūdis, kad lietuviai, skirtingai nei kaimyninės tautos, perdėm rūpinasi „.. o ką apie mus pagalvos ir pasakys??“

    Tarkim, estai šios ligos neturi – nuvertė jie tą bronzinį karį, ir taškas. Ramiai ‘atstovėjo’ keliolikos girtų provokatorių siautėjimą, o po to ir atitinkamos žiniasklaidos puolimą. Bet parodė savo tvirtumą – čia jų žemė, čia jie su visais tais svetimais stabais daro tai, kas jiems atrodo tinkama.

    Galima estų nemėgti, galima šaipytis iš jų „lėtumo“, bet jei mes, jų pavyzdžiu, būtume visiškai ignoravę visus tuos tomaševskių ar kitų provokatorių išsišokimus, tokio tipo „skandaliukai“ būtų nurimę kur kas greičiau, ir netgi neturėdami šansų reprizai.

    Čia mūsų žemė, mes ją atkovojom, mes ją saugom, ir smulkūs rėksniai-provokatoriai neturėtų mūsų jaudinti.

    Olandai savo teritorijoj legalizavę „coffee-shop“, šveicarai savo teritorijoj draudžia statyti minaretus. Prancūzai uždraudė burkas. Ir nei vieni iš paminėtų turbūt net nekėlė klausimo „.. o ką apie mus pagalvos mūsų kaimynai??“

    • grumlinas parašė:

      Nepagavai minties 😉 Kai Černuiachovskio kapą iš Vilniaus vidurio kėlė, smagu buvo skaityti internetinių tarybukų kvyksmus. Bet padarėme, nesukdami dėl to galvos 😉
      Estai bronzinio kario nenuvertė, o perkėlė į karių kapines, kaip ir priklauso, tuo pačiu perkeldami ir giminių neatsiimtus palaikus.
      O ką apie mus pagalvos? Gal svarbu ne tiek ką pagalvos, o ką mes patys apie save pagalvosim – ar sugebame gerbti SAVO VIETOJE stovinčius paminklus, ar verčiame viską, kas po ranka papuola. Nes kai Černiqachovskio kapas buvo įprūdytas į vidurį miesto, kur jokių kapinių nė nebuvo, tai jis tikrai ne vietoje. O va šitas medinis beveik smūtkelis niekam netrukdo 😉

  4. Taškas parašė:

    Kiek pamenu, paminklas Černiachovskiui buvo perkeltas į generolo gimtinę – Rusijon. Net ne į Įsrutį.
    Dar kažką, kad norėta taip pervadinti Vilnių. Siūlė toks Suslovas tuo metu dirbęs pas mus.

    • grumlinas parašė:

      Dėl planuoto Vilnaus pervadinimo esu skaitęs, pagrindinio Lietuvos budelio jau po Stalino mirties vengė visi, nes jis buvo ideologiškai ideologiškiausias