2011: Šiandien prieš prieš 174 metus
Trumpa frazė iš Wikipedijos:
1837 – Queen Victoria succeeds to the British throne.
Kai pagalvoji – retai būna žmonių, kurių vardais pavadinamos istorinės epochos. Karalienė Viktorija – viena iš tokių įžymybių, kuriai valdant Britanija pasiekė savo aukščiausią lygį. Po jos valdymo buvo kažkoks imperijos balansavimo etapas, po kurio, deja, viskas tik tirpo, kol Britanija tapo viena iš daugelio…
Na o mums po Viktorijos eros liko vadinamasis Viktorijos stilius, labiausiai vizualiai matomas architektūroje ir madoje. O dabar tos mintys pamažu bando atsigauti kaip neo-viktorianizmas
Koks jau jos tas nuopelnas jos vardu pavadintai epochai? Kad likimas pasitarnavo tuo metu jai „karaliauti“? Būtų ne Viktorija, o kokia nors Henrieta, kas nuo to keistųsi? Čia juk ne Tetčer…
Apie Megę tą patį galima pasakyti:
Koks jau jos tas nuopelnas jos vardu pavadintai epochai? Kad likimas pasitarnavo tuo metu jai “premjerauti”? Būtų ne Tetčer, o kokia nors Hanover, kas nuo to keistųsi? Čia juk ne Viktorija…
Šiaip viktorianizmas nėra vien Britanijos reiškinys, o visos Europos
Spręsti ar pritarti sprendimams – štai ir visas skirtumas tarp Megės ir viktorijų…
Matai, Viktorija turėjo šiek tiek daugiau valdžios, nei Elžbieta II, tad ir sprendė šiek tiek daugiau
Imperija, kur niekad nenusileidžia saulė. Šį posakį žinom visi, o juk tos imperijos senai nebėr, o ir buvo ji tokia trumpokai. Ir susijusi tampriai buvo su technologijom, pirmiausia karo ir laivų.
Taip, ir būtent tai įvyko Viktorijos valdymo metu
Man buvo gaila sero Vinstono, kuris „styguodamas“ Antrąjį pasaulinį bandė gelbėti savo imperiją. Deja, amerikonams jos nereikėjo.
Na taip – jis bandė gelbėti Viktorijos-Eduardo laikų Britaniją, bet pasaulis jau buvo pasikeitęs