Na ką, Informacinės visuomenės plėtros komitetas priėmė sprendimą Lietuvoje nesukurti interneto cenzūros precedento:
4. Priimant sprendimą dėl interneto svetainės blokavimo būtina įvertinti tokio sprendimo santykį su žodžio laisvės, saviraiškos laisvės, privatumo apsaugos suvaržymais, būtina įsitikinti, kad neteisėtas turinys daro didesnę žalą negu kad žala, kurią visuomenė patirs dėl legalaus turinio, esančio numatomoje blokuoti svetainėje, nepasiekiamumo. (Lietuvos Respublikos Konstitucijos 28 str. numato, kad „Įgyvendindamas savo teises ir naudodamasis savo laisvėmis, žmogus privalo laikytis Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir įstatymų, nevaržyti kitų žmonių teisių ir laisvių.“).
….
Interneto paslaugų tiekėjai oficialiai laikosi pozicijos, kad prieigos prie interneto tinklalapių blokavimas yra tolygus cenzūrai. „Mes ir toliau manome, kad interneto cenzūra Lietuvoje neturėtų būti įgyvendinama. Pasaulinė praktika rodo, kad net ir ėmusis priemonių prieš pavienes interneto svetaines, turinio platintojai sugalvoja kitų, dažniausiai efektyvesnių, platinimo būdų. Tad išeičių reiktų ieškoti kuriant naujus turinio kūrimo ir platinimo verslo modelius, kurie nebeskatintų ieškoti būdų nelegaliai dalintis turiniu“, – teigė telekomunikacijų kompanijos TEO LT atstovas spaudai Antanas Bubnelis.
Panašu, kad LANVA buvo pasiųsta… ėėė… eee… toli-toli
Lie 11th, 2011 by grumlinas
Nieko sau. Teismas pripažino kad autorinės teisės Lietuvoje negalioja. Bent jau internete.
Itariu kompetencijos tam komitetui trūksta.
Teisės galioja. Bet jų galiojimas negali būti pretekstu įvesti CENZŪRĄ. Komitetas aiškiai pasakė: teismo sprendimu. Viskas, diskusija baigta. Jei mes gyvename teisinėje, o ne klanų interesų valstybėje.
Teismo sprandimu tai teismo sprendimu. Aš ne prieš. Ir su Linkomanija neturiu problemų.
Bet pareiškimas kad: „būtina įsitikinti, kad neteisėtas turinys daro didesnę žalą negu kad žala, kurią visuomenė patirs dėl legalaus turinio, esančio numatomoje blokuoti svetainėje, nepasiekiamumo“
yra užmušantis. Maždaug taip: negalima uždaryti parduotuvės vien dėl to, kad ji pardavinėja ne tik vogtas, bet ir legaliai įsigytas prekes.
Principas: geriau paleisti 100 kaltų, nei nubausti 1 nekaltą
Autorinės ar nuosavybinės? Iki šiol visose diskusijose tas visada klaikiai neaišku: kas turi gauti pinigą, tas kuris sukūrė bet pardavė, ar tas, kuris nusipirko ir dabar turi, bet nesukūrė? Kas ta mistinė autorinė teisė, kai viskas priklauso šou biznieriams?! 😀
Ir tai yra gerai 🙂 O dar geriau būtų, kad juos dar toliau:)
Pagrindinė Lanvos ir panašių klaninių struktūrų problema ta, kad jos nesugeba privesti bylos iki teismo, kuris ir turėtų priimti sprendimą dėl Linkomanijos užblokavimo. Čiagi buvo nutarta pasinaudoti sovietiniu palikimu – t.y. iš esmės „telefonine teise“, kai spendimus uždrausti/leisti priima visokios neteisminės organizacijos. laimei, ta organizacija suvokė savo veiksmų neteisėtumą, nes Llinkomani9ja be vargo laimėtų bylą teisme (kur TEISMO ĮRODYTA nusikaltimo sudėtis?) ir dar prisiteistų gražaus pinigėlio
O aš laukiu nesulaukiu, kol uždraus visų dabartinių atlikėjų muziką ir kitus kūrinius 😀
Dainuotumėm folklorą ir būtų griežtai vienodai ant, atsiprašant, meirūnų 😀
Ajooo, lietuviškų atlikėjų dingimas iš eterio man praeitų nepastebėtas 😉
Grumlinai, tarp „lietuviškų atlikėjų“ yra ir Mikutavičius, Mamontovas, Neda. Aišku, kaip kam, skonio reikalas.
Iš dalies pritariu Daliui, tačiau cenzūrai – uždrausti aplamai visą linkomaniją – griežtai ne. O iš savo patirties galiu pasakyti – pas mane didžiausia trafiką sugeneruoja LibreOffice, LinuxMint, Fedora ir pan. Tad jei uždarytų šį trackerį (tiesa, ne iš jo tos programos buvo siųstos), būtų striuka. Nesiginu, yra ir piratinės medžiagos.
Dar šiom dienom sužinojau – pasirodo, LANVA iš viešbučių renka televizijos mokestį – 10 už teliką. Tipo, autorinės teisės. Nu niekaip neįsivaizduoju, kas tuos pinigus gauna, koks autorius….
Neturiu nieko prieš lietuviškus atlikėjus, tiesiog paskutiniu metu jų klausausi labai retai. Kodėl? Nzn, matyt tokia fazė gyvenime 😉
Kitas dalykas, kurį paminėjo scania – Lanva sąmoningai žaidžia sąvoka „autorinės teisės“, kurios iš tikrųjų yra nuosavybės/kopijavimo teisės, kurios ir pažeidžiamos piratavimu. Autorinės teisės pažeidžiamos plagijavimu, o tai vistik skirtingi dalykai.
[…] įrašą apie Lanvą, LJ-kolegė krakadyla (ačiū nurodė puikią iliustraciją pamąstymui apie esmes ir prasmes […]