Neseniai apžiūrinėjau vieną turistinį žemėlapį ir man užkliuvo, kad nekart mano važiuotame maršrute darau nedidelį, bet lankstą, kai galima nukirsti kampą. Paskaičiavau atstumus: „aplinkui“ 27km, „tiesiąja“ 23km, tad skirtumas 4km. Daug ar mažai? Na, jei naudoti albaniškus skaičiavimus, t.y. operuoti procentais, tai gaunasi gana įspūdingi ~15%. Jei eiti pėsčiomis, tai teks pėdinti kokias 40 minučių. O va automobiliu važiuoti kokias 3 minutes…
Tai va ir galvoju, kokia čia skaičių ekvilibristika ir reliatyvumo teorija gaunasi, priklausomai nuo požiūrio taško…
Apie skaičių ekvilibristiką
Spa 30th, 2011 by grumlinas
4 lyšni kilometrai yra 4 lyšni kilometrai; ką čia bepriekvilibruosi?… Nebent turimas reikalas reikalas su variantu „tiesiai arčiau, aplink greičiau“. Bet kokiu atveju, vos ne mintinai žinant „senąjį“ maršrutą, neišvengiamai knietės paragauti „naująjį“ 🙂 Tada galutinai ir paaiškės, ar verta taupyti „kertant kampą“ tas kelias minutes laiko ir stiklinę kuro, ar neverta.
aš, kaip mėgėjas pamatyti naujas vietas, kai kada ir užmetu tų lyšnų kilometrų 😉 o čia bus galima sumažinti 🙂
Viskas reliatyvu- jeigu dvi lygiagretės vistiek kažkur susikerta, tai ir trumpiausias atstumas tarp dviejų taškų nebūtinai tiesė.
Aš pats mėgstu važinėti kaskart vis skirtingais maršrutais, tas nuo tų laikų, kai pagal darbo pobūdį privalėjau žinot visas statybas.
Taip be to ir įdomiau, mažiau rutinos.
Kadais, su švogeriu važiuodami sodan, vinguriuodavom gatvėmis, kol pakeliui nepamatydavom šešių dailių moteriškaičių- tokia buvo užkietėjusio senbernio, bet aršaus mergišiaus Gedimino sąlyga. Daug laiko atimanti, bet … maloni.
Kiek dabar laiko, bliaamba, klausia žmona. Kompas rodo 10:52, mobiliakas 11:52
Tikslus laikas Lietuvoje
Lietuva yra UTC+0200 (žiemos laiku) ir UTC+0300 (vasaros laiku) laiko juostoje (UTC = GMT). Ši laiko juosta dar vadinama kitaip – EET (žiemos laikas) ir EEST (vasaros laikas).
Įdomu: senoviniai lietuvių valandų pavadinimai
Paaiškinimai:
UTC – anglų „Coordinated Universal Time“
GMT – anglų „Greenwich Mean Time“
EET – anglų „Eastern European Time“
EEST – anglų „Eastern European Summer Time“
Vasaros laikas (EEST) prasideda paskutinį kovo sekmadienį 3 val. Lietuvos laiku
Žiemos laikas (EET) prasideda paskutinį spalio sekmadienį 2 val. Lietuvos laiku
Latvija, Estija, Baltarusija, Bulgarija, Suomija, Graikija, Moldova, Rumunija, Kaliningrado sritis (Rusija), Turkija ir Ukraina yra toje pačioje laiko juostoje.
Lietuvos laikas (serverio): 11:01:42
Tavo kompiuterio laikas: 11:01:53
Tavo laikrodis skuba 11.2 sek.
(iki 10 sekundžių skirtumas gali atsirasti dėl įvairių trikdžių bei interneto sparto
mjooo… išdykėliai 😉
mano PC-laikrodis rodo 11:27
Čia gaunas panašiai kaip su savižudžiais: kuo jų daugiau, tuo jų mažiau. 🙂
😀 😀 😀
liuks 🙂
albaniškus skaičiavimus?? Iš kur kojos…?
na taip buvo vadinami visi „galingi“ socialistinio planinio ūkio pasiekimai, kai buvo skaičiuojama ne tai, ko reikia, o tai, kas pagaminta, ir skaičiuojama procentais, kad įspūdingiau atrodytų. pvz, žemės ūkiui kasmet reikia 3 grėblių. pernai pagamino 1 grėblį, šiemet – 2. visa spauda trimituoja, kad gamyba padidinta net 100%, bet niekas nesako, kad ji nesiekia to, ko reikia. tai ir yra albaniški skaičiai, kai jais žongliruojama pagal politinius poreikius