Kilo mintis, kad daugiau-mažiau žinome apie Rytų muštynes, tfu, kovos menus, tačiau praktiškai nieko nežinome apie Rytų karo meną. Kalbu ne apie visokius smūgius-kirčius, o apie tai, kaip kinai ir japonai kariavo. Kažin, o jie ką nors žino apie Vakarų karo meną?
7 Responses to “Apie Rytų karo meną”
-
Naujausi įrašai
Naujausi komentarai
- Tadas apie Apie / Contact
- ndl apie Apie / Contact
- Voldemaras apie Ir vėl name
- Taškąs apie Vėl namie
- grumlinas apie Vėl namie
Kategorijos
Žymos
365 žodžiai Akvarium AmyMacdonald basetėliai blog'as DeepPurple DireStraits EE-photo EG-foto Egiptas ES-foto fotopatirtis fotopuslapiai fototechnika FR-foto gabija Google+ Hiperbolė Koike kompiuterija Latvija LedZeppelin Lenkija Lietuva LT-foto LV-foto PinkFloyd PL-foto ProcolHarum Sirija SK-foto Slade SteamPunk taip buvo TheBeatles TheDoors TN-foto Tunisas UK-foto Ukraina videoteka vietelės Webshots xminde ŠvėkšnaArchyvai
Blog'ai
Citroen
Mano kūryba
Naudmenos
Palėpės radiniai
Rinktiniai puslapiai
Vertyklės
Subscribe
Metainformacija
Telefone yra instaliuota Sun TZU knyga The art of war (instaliavo HTC). Šiek tiek skaičiau. Knyga būtent apie rytų karo meną.
Šitą knygą žinau, taip, čia jų maždaug Klauzevicas. Bet gal mintis daugiau buvo apie tai, kad mes ničnieko nežinome apie jų karinę istoriją, apart kokio „Siogūno“
Istorinių pavyzdžių pateikia tas pats Sun Tzu… Tačiau kas liečia negausias žinias apie karų istoriją- glaudžiai siejasi su negausiu žinojimu apie tų šalių istoriją apskritai, neskaitant visokių briedų iš nuotykinių- kovinių filmų… O Kinijos, Japonijos istorija pilna karų, buvo daug karalysčių ir karaliukų, siogunų besikaunančių tarpusavyje. Reikia gerokai paskaitinėti, kad susiorientuoti kas kada buvo, juk veiksmas vyko tūkstantmečius, pasikeitė daug dinastijų 🙂 Juk netgi viena dieviškųjų Japonijos relikvijų- kardas- buvo prarastas per vieną iš pilietinių karų 1185 metais. O kur dar „įdomūs laikai“- XVII amžiaus Japonijos pilietiniai karai… O Korėjos karas (tas ankstesnis 🙂 )
Tai va ir gaunasi, kad mums rytiečiai tik straksi ir katanomis mosuoja, nes didžioji dalis supažindinimo suvesta į tuos kovų menus, o tikroji karinė istorija lieka už pažinimo borto, jei pats nesikapstai giliau
Na, Sun Tzu traktatas plačiai žinoma Vakaruose knyga, išleista, neskaitant telefoninės versijos 🙂 daug kartų daugeliu kalbų, tame tarpe- ir lietuviškai. Skirtinguose leidimuose skirtingi komentarai, kurie irgi savaip įdomūs. Šiaip jau skaitosi gerai, tik apraizgyta rytietiškom vingrybėm ir terminologija, visokie „gulinčio buliaus vikstelėjimai uodega“ 🙂 Daug dėmesio špionažui, žvalgybai, logistikai.
Žr.aukščiau
Čia – šiaip įrodymas, kad mes („vakariečiai“) labai mažai žinome apie savąjį („vakarietišką“) karo meną- kaip blefuojama milijardijardinėmis sumomis ir panašiai:
http://www.vesti.ru/videos?vid=387626&cid=1202
Tiesa, ilgokas tai filmas, bet vis tik dokumentinis 🙂 Nors apie LAZERĮ aiškina gerai.