Feed on
Posts
Comments

1919 – žuvo pirmasis Lietuvos kareivis Povilas Lukšys


Perskaičiau Wikipedijoje, kad P.Lukšio memorialas jo žūties vietoje buvo sunaikintas tik 1962m. Keista, kad tiek ilgai atlaikė, bet dar keisčiau, kad išvis užkliuvo, jei stalinistams po karo nerūpėjo. Na, bet kas tuos bolševikus supaistys, jiems bile ką nors sugriauti. Ypač, kai tai memorialas kariui, kuris žuvo kovose prieš bolševikus 😉

11 Responses to “Vasario 7 istorinis įvykis ir trumpas komentaras”

  1. gunas parašė:

    Nieko nuostabaus, kad 1962- atsirado daug funkcionierių, atsakingų už saugumą ir tarybinio žmogaus „moralinį pavidalą“, atsirado reikalas parodyti, kad „dirbama“, nebebuvo jokios asmeninės rizikos ir eilinio vajaus metu nugriovė… Kažkas panašaus dabar su, pvz., nacių nusikaltėliais- jei pokariu žemo rango sistemos sraigteliai buvo palyginus švelniai ar visai nebaudžiami, tai dabar iš kiekvieno atvejo daromas didelis šou. Jei koks dabartinis senukas būdamas vaiku priklausė hitlerjugendui, tai jau jį reikia visuotinai smerkti ir bausti, kaip minimum- išmesti iš užimamų pareigų. Toks įspūdis, kad dabartiniai teisikai, patekę į anuos pokario laikus visus iškart pakartų. Lygiai tas pats vyksta ir su to meto architektūra, paminklais ir pan. Man regis, kad ir koks laikotarpis, bet tai irgi istorija.

    • Adas parašė:

      Manyčiau, kad Lietuvoj paminklų amžiaus vidurkis – mažiausias Europoje. 🙂

    • proffanas parašė:

      Dabartiniai mėgėjai teisti anuos laikus, į juos pakliuvę, momentaliai visus aplinkinius parduotų, o ne pakartų… T.y. mielai atliktų tuos veiksmus, kuriuos dabar smerkia. Ir iš charakterių matosi, ir net iš suktai įkypų akyčių…

    • grumlinas parašė:

      Na taip, dabar kiekvienas vos bekrutantis ex-nacis yra lobis, nes tada visokie „kovotojai“ gali užgeneruoti propagandinius šou, nors šiaip tai tam jau nelabai besusigaudančiam pasaulyje naciukui geriausi dovana būtų eutanazija

  2. Taškas parašė:

    Vaikystėje Tėvas, o ir kiti vyresni kauniečiai niekaip nepripažino pervadintos gatvės, vis vadino ją smetoniškai – Lukšio.
    Mano nustebimui dabartiniai kauniečiai jau ir nebžino, kur toji Lukšio gatvė buvo, nes ji „perkelta“ kitur.

    Vat, klausimas naujakowianskam Gaspadoriui – apie ką čia aš?