Merlin Enabnit (1903-1979) buvo tapytojas, mokytojas, rašytojas, dėstytojas. Piešė portretus, peizažus, pinapus ir reklamą. Gimė nedideliame miestelyje prie pat Des Moines, Iowa. Piešti pradėjo labai anksti, tam panaudodamas savo tėvo-bakalėjininko parduotuvėje naudojamą vyniojamąjį popierių. 15os metų baigė vidurinę mokyklą ir įstojo į Des Moines universitetą.
Pirmieji labiau žinomi kūriniai – kalendoriai Louis F. Dow firmai, nupiešti ~1936 metus, o 1940’ųjų pradžioje perėjo į Shaw-Barton Calendar Company. Dirbo Anglijoje 1930’ųjų pabaigoje, o jo 2PK laikų pinapai buvo taip populiarūs tarp britų karių, kad kai kada jis laikomas britų dailininku. Jo White King Soap, Jantzen Swimsuits, White Owl Cigar reklamos labai originalios. Nuo 1940’ųjų vidurio apsigyveno Holivude, kur piešė reklamas ir žvaigždžių reklaminius portretus. Parašė knygas apie meną: Nature’s Basic Color Concept, Color with Palette Knife and Brush, How To Use Color in Portraits, Color: Simplified Steps to Painting in Color, Painting for Pleasure.
Merlin Enabnit tipiškas piešinys
Merlin Enabnit piešinių galerija Flicker’yje
This collection of vintage images is posted for entertainment and educational purposes. The original artists and/or the relevant corporate bodies retain the copyright.
Į tema – šiuolaikinių pin-up’ų konkursėlis:
http://ink-n-iron.com/view-vote/
Fain, bet va kai piešti niekas nebemoka, tai tik fotkės belieka… plius – nevirškinu tatuiruotų mIArgynų 🙁
Fignia, palygins su klasikiniais 😀
Pritariu 100 proc. 🙂
O man paveikslūkų nerodo kažko. 🙁
A tu eik į Flickr pagal pirmą fotkę, ten turėrtų būti nuoroda į galeriją
http://www.flickr.com/photos/grumlinas/sets/72157629578556820/with/7132972345/
Nesistebiu, kad autoriaus dauguma knygų apie spalvas. Tokie spalvingi ir ryškūs pinapai. Beje, pastebėjau, kad šįsyk į galeriją pateko ir vyrukas – pin-up boy. Grumlinai, ar daug vyrų patenka į pinapus? Gal kito trečiadienio tema bus pin-up berniukai? 😀
Nea, vaikYnai pinapuose visad buvo tik foninis elementas, tad surankioti prezentaciją imlokas laikui darbas, o ir rezultatas bus neypač.
Jei kalbėti apie vaikinus – tai jie žymiai labiau pasireiškia soft-cover knygų viršeliuose ir knygų iliustracijose kaip mačo. Apie šitai galbūty kažkada ir pagalvosiu, nes turiu keletą dilininkų, kurie nedirbo strictly-pinapo srityje, tačiau jų darbai labai įdomūs, o kai kurie netgi nepadorūs 😉 kas vėlgi sukelia problemas 🙁
…bet jei jau taip giliai kapstei, gaila būtų pragaišinti įdirbį! 🙂
😀
matysim su laiku 😉
Teisingai. Vadinasi, nuspręsta – trečiadieniai – pin-up mergaitėms, o kokie nors penktadieniai – mačo. 😉
Viena šikna visų kampų neapvarysi… 😉