Lietuvių Šv.Jurgio bažnyčios Shenandoah, PA, sugriovimas
Parapija įsikūrė 1872m., pamatinis akmuo bažnyčiai padėtas 1891m.
Gyvenimas – ne tai, ko tu nori, o tai, ką tu gali
Lietuvių Šv.Jurgio bažnyčios Shenandoah, PA, sugriovimas
Parapija įsikūrė 1872m., pamatinis akmuo bažnyčiai padėtas 1891m.
be emociju- Paveldas tik kitam Atlanto krante.
Kaip yra pasakiusi vieno amerikėno sekretorė, kai su delegacija vaikštinėjome po Kauno Senamiestį ir apžiūrinėjome -eliolikto amžiaus pastatus:“O pas mus tuo metu tik laukiniai indėnai lakstė“
Baisu. Kažką buvau girdėjęs, kad finansinius sunkumus… Bet pamatyti tai tikrai baisu. Na, gal ne mečetę ten pastatys- ne Eurpopa gi.
Priedo, vis neprisiverčiu pilnai pasiskaityti šito:
http://ekspertai.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=1816:sajudzio-teismui-ne-o-kam-taip&catid=35:k-xxx&Itemid=71
>Visa ši šlykšti, iki gelmių degradavusi Vakarų civilizacija, prieš kurią Aukščiausiojo Galia drąsiai kovoja vienas tik salafitų islamas, yra puolusi tik dėl vienos priežasties: Jėzaus ir Jo Bažnyčios išdavystės, Nėra ir nebus nei laisvės, nei laimės pagonims ir bedieviams. Laimės tik tas, kuris stoja į kovą Aukščiausiojo Vardu.<
mjooo…ditirimbai salafitams labai aiškiai ir konkrečiai charakterizuoja rašinėtojus. Kuriems su laiku tie patys salafitai (jų pergalės atveju) paleis kulką į tarpuakį
Retai ir tik priverstas vartoju šį terminą, bet, visgi, nuorodoje- Šyvos Kumelės Briedas…
Prie ruso neabejotinai buvo geriau: net ir psichų gydymas buvo priverstinis, o ne savanoriškas, t.y. joks.
Kaip gyventi? Ką, nieko švento nėra? Nieko švento – nei gamtai, nei istorijai…? Pideriai valdo…?
Atsiprašau…
Progresas užtai srauniu buldozeriu pirmyn varo…
Jau senokai apie tai skaičiau, o paties griovimo vaizdas sukrečia. Čia kiek plačiau apie tai http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2010-02-22-kaip-nugriauti-baznycia/40857.
Liūdna žinoma dėl bendruomenių nykimo, ir šis konkretus simbolis tai atspindi, bet gal tuos parapijiečius ir vietos lietuvius (o ir mus, lietuvius, kurie tapatinamės su tautiečiais) guodžia bent mintis apie visa ko laikinumą, – juk pirmiau ten buvo indėnų žemės, ir jų šventvietės, ir svarbiau gyvoji bažnyčia…
Juo labiau – bažnyčias, vienuolynus griovė ir visokie komunistai net pačiose katalikiškiausiose Europos šalyse – Ispanijoje, Prancūzijoje… Žinoma, čia kaip su sausio 13 įvykiais – gyvenusiems tai gyva, o vėliau ateinantiems – atpasakota, o kas buvo prieš keliasdešimt ar kelis šimtus – kai per kelis kartus atpasakota atpasakota. Ir kai pamėgini įsijausti į visą tą istoriją, tarsi dabar esančią ir tiesiogiai išgyvenamą, tada natūraliai kyla aukštesneme komentare Day klausimas „kaip gyventi?“…
Va būtent – amerikėnai to istorinio paveldo teturi kaip plikas šuo blusų, o ir tą patį dubasina… Tas ir liūdina