Feed on
Posts
Comments

Apie išlikimą

Iš kito kambario kartkartėm girdžiu mano brangiausios žiūrimų durnadėžės laidų garso takelį 😉 Per rusų REN-TV varo kažkokią propagandinę mišrainę iš sąmokslo-ufo-ir-kitokių-beveik-mokslinių-teorijų – tipiškas rusiškas propagandinis briedas, skirtas paaiškinti, kodėl visas Vakarų pasaulis ruošiasi nudusinti Rusiją,bo ji yra pasaulio gelbėtoja ir šiaip cool. Kelintą kartą girdžiu šūd-teoriję apie social-darvinizmą, kuris sukurtas valdyti žmonijai, ir kaip pagrindinis jos postulatas vis skelbiama apie tai, kad išlieka stipriausieji, kas įrodo žvėrišką ir grobuonišką Vakarų prigimtį.
Sudomino būtent ši idėja apie stipriausiųjų išlikimą, nes man kažkaip išlikimas asocijuojasi su sugebėjimu prisitaikyti, panaudojant tuo metu optimaliausias savo funkcijas, ką mes ir stebime tiek gyvūnų, tiek žmonių, tiek politikų pasaulyje.
Visdėltobetačiau, Darvinas iš tikrųjų pasakė:
One general law, leading to the advancement of all organic beings, namely, multiply, vary, let the strongest live and the weakest die. (iš Wikiquote)
Susimąsčiau, kodėl gi man tas prisitaikymas galvoje įsmigęs aštriu kampu? Pasirodo, tai Leon C. Megginson frazė iš jo Darviną populiarizuojančio kūrinio 😉
According to Darwin’s Origin of Species, it is not the most intellectual of the species that survives; it is not the strongest that survives; but the species that survives is the one that is able best to adapt and adjust to the changing environment in which it finds itself. (iš čia)

Va taip prisiverčiau susidėlioti į vietas kai kuriuos dalykus 😉

4 Responses to “Apie išlikimą”

  1. Septyni virtieniai parašė:

    ir aš iš kito kambario tas pačias teorijas girdžiu. Nebeapsikenčiu ir einu prie šaldytuvo. Jei jau artėja kapiec, kad bent jau ne alkana jį pasitikčiau.

  2. vyr parašė:

    teorijos pritaikymas praktikoje – per atostogas, bent iki pietų laikau telefoną išjungtą. Ne pats protingiausias poelgis, bet padeda išlaikyti homeostazę. Teliko nežiūrėjimas pas kai kuriuos tamstas irgi iš tos pačios operos. Prisitaikymas ignoruojant, veikia iki tam tikro laipsnio 🙂