Feed on
Posts
Comments

1925 – gimė Mykolas Kazanas, Lietuvos pasipriešinimo sovietiniam okupaciniam režimui veikėjas (m. 1945)


Jau perskaičius įrašą Wikipedijoje, susidomėjimą sukėlė neįprasta pavardė. Na, taip, tėvas Afanasijus Kazanas, aiškiai rusas. Bet įdomu pasidarė, kaip čia rusas tapo lietuvių buržuaziniu nacionalistu, tai perskaičiau, ir jums rekomenduoju. Tikrai įdomi ir ryški asmenybė, kurios gyvenimas nutrūko nesulaukus 20 metų. O tada perskaičiau jo tėvo biografiją ir viskas atsistojo į savo vietas. Turint tokį tėvą, kitaip ir negalėjo būti – neapykanta bolševizmui įskiepyta nuo kūdikystės.
Įdomių žmonių pasitaiko…

10 Responses to “Rugpjūčio 22 istorinis įvykis ir trumpas komentaras”

  1. Inga parašė:

    22jų metų?

  2. troy parašė:

    O Chazanavicius, Artisto režisierius, irgi pavardės kilmė panaši gal?

    • grumlinas parašė:

      Tai kad nepanašu, nes Kazanai aiškia ne žydų kilmės – IMHO žydai negalėjo būti karininkais Rusijoje

      • Gunas parašė:

        Kazanas buvo iš sentikių, seniai gyvenančių Lietuvoje. Yra lietuvių, tarnavusių Kazano vadovybeje lietuviškame batalione vokiečių pusėje, prisiminimų, rekomenduoju, tik nepamenu kurioje knygoje, galesiu paziureti, jei įdomu.

        • grumlinas parašė:

          Įdomu būtų. Šiaip tai su tėvu įdomiai gaunasi – pTA gimė Zarasuose, tarpukario Lietuvoje gyveno Šilutėje (kiba sukilimo dalyvis?), prie sovieto grįžo į Zarasus

          • Gunas parašė:

            kpt. Afanasijus Kazanas buvo 253 -ojo lietuvių policijos bataliono vadu.

  3. Gunas parašė:

    Visų pirma, tas rusas buvo Lietuvos pilietis ir prieškario Lietuvos kariuomenės karininkas. Nieko keisto čia nematau. Priešingai nei kai kurie pokariniai rusai, šis buvo lojalus Lietuvos pilietis, kalbėjo lietuviškai ir pan.

    • grumlinas parašė:

      Pažįstu porą šiandieninės Lietuvos lariuomenės karininkų-nlietuvių, kurie taip pat yra Lietuvos patriotai, tačiau ji kilę ne iš pokario atėjūnų, o familijos eina būtent dar nuo caro laikų. Tad, žiūrint su šaindienos patirtimi, labai savotiškai atrodo, nors su prieškariniais kitataučiais viskas tvarkoje – tos Rusijos, kurioje jie gyveno, nebebuvo, ją užgrobė bolševikai, tad natūralus lojalumas Lietuvos valdžiai ir neapykanta bolševizmui