Mokantiems kvadratines raides:
įdomūs betnebūtinaiteisingi pasamprotavimai apie istoriją su Eriku Snoudenu:
А пока… Пока специалисты определяют, кто же больше всего проиграл и выиграл от ситуации со “свистуном”.
Проигравших много. Проиграл сам Сноуден, оказавшийся в стране, где прослушка и слежка за гражданами – дело совершенно обычное, что сводит на нет весь его героический образ борца за права простого человека. Проиграл Путин – уж он-то лучше других понимает, что без Запада, западных инвестиций, западных технологий, Россия будет развиваться только в репортажах Первого канала.
Проиграл Обама, чей имидж политика нового поколения просто развеялся, как утренний туман.
А в выигрыше остались спецслужбы Китая, названий которых не знаю, а знал бы, так не смог бы произнести все равно. О них никто не упоминает, Китай никто не попрекает за высылку беглеца в Москву. Китайцы оказались умнее всех.
Variantas su Snoudenu
Rgp 28th, 2013 by grumlinas
Straipsnis Snoudeną pristato kaip vartų kilotoją, sargą, keista, kad praleidžiami faktai net iš wikipedijos:
„Получил допуск уровня Top Secret/Sensitive Compartmented Information. После АНБ работал в отделе информационной безопасности ЦРУ, в частности с марта 2007 по февраль 2009 года работал под дипломатическим прикрытием постоянного представительства США в ООН (Женева). Его работа была связана с обеспечением безопасности компьютерных сетей.“
Kitaicais dabar visus gazdina. Ir Sibirą užgrobs, ir Snoudeną suviliojo ir bei greit auksinis drakonas saulę praris. O bet ar yra realūs Snoudeno ir Kinijos spectarnybų kontakto faktai? Pats jis tai neigia: atseit, priešingu atveju būtų jau Pekino rūmuose, o ne viešbutyje. Be to, beveik visą laiką buvo šalia spaudos atstovai, o iš Honkongo nusiplovė, pabėgo kažkokio ruso pagalba. Kur tos kinietiškos „pėdos“? Vat po to, kai papuolė į Maskvą – apie jį žinome vis mažiau..
Šiaip čia klausimas, manau, vienas – ar jis tai padarė savo iniciatyva, kaip toks budistas-agnostikas (apie tai prisipažino forume, jei ten tikrai jis) ir kovotojas su totalitariniu amerikonizmu – arba buvo užverbuotas kokios spectarnybos. Nebūtinai kinietiškos, nors įdomus faktas: praeitais metais JAV Kiniją kaltino kibernetiniu terorizmu ir žvalgyba, o štai dabar pasirodo kad JAV šimtuskart blogesnė… O bet visgi gal ne vien kiniečiai išlošė? Visuomenei kiek prasivėrė akys, amerikiečiai su partneriais tobulins savo Prism’as, X-Keyscore, Tempora ir bei valdymo struktūrą, o kurios tai spectarnybos sužinojo tikėkimės kažką naujo apie savo oponentus, reiškias mažiau geležinių uždangų. Vienžo visi, kas nežiopsojo – išlošė 🙂 Nu čia man taip pasigalvojo…
P.S. Senas tokis anekdotas:
Eina tipas gatve, nuobodu, užeina į telefonbūdelę, skambina:
– Alio, čia KGB? Blogai dirbate!
Eina toliau, vėl būdelė:
– Alio, čia KGB?…
Nusiledžia sunki ranka ant peties:
– Kaip mokam, taip dirbam!..
Čia apie tai, kad šiaip nelabai tikėtina, kad net būk jis idealistas, o kad visa ši istorija nebūtų eilinis mūšis tarp spectarnybų…
Tai va todėl ir parašiau [b]betnebūtinaiteisingi[/b], nes ta Snoudeno istorija yra… ėėė…eee… tokai KEISTA
Man irgi labai KEISTA. Kažkodėl straipsnyje Putiną visišku durniuku pavaizdavo, kokiu patyręs KGB-istas vargu ar yra.
Įtariu, kad čia vyksta kur kas sudtingesnis žaidimas, nei pristatoma viešai