Gryborautojai yra įpratę prie tam tikros grybų augimo sistemos: toje vietoje tokiu metu auga takie grybai, o anaje – kitokie. Ir tai dažniausiai pasiteisina, jei tik gamtos sąlygos kinta tam tikrame normaliame diapazone. O jei ne – grybai keičia savo įpročius.
Praėjusį savaitgalį buvau pagrybauti Žemaitijoje. Pusseserės vyras iškart pasakė, kad gražiuose pušynuose, kur visad rasdavome grybų, šiemet tik tuščias vaikščiojimas – grybų iš esmės nėra. Vasara Žemaitojoje buvo sausa, tad grybai pasitraukė prie drėgnesnių vietų. Ir akurat – gražiame pušyne, kur grybai turėtų net kaukdami lįsti iš žemės – praktiškai tuščia, apart kelių sukirmijusių vokietukų. Tipiškai voveruškingos vietos irgi plynos. O va apėjome tokią ganėtinai pelkėtą pelkę, prie kurios anksčiau niekad nebūtume grybavę – po krepšį lepščių ir paberžių pajamėm.
Pavažiavome į kitą vietą – toks drėgnokas miškas beržai-eglės, kuriame anksčiau nelabai kas būtų. Ir įdomu: kur gryni beržai ar eglės – nekas, o va pamaišytuose plotuose – baravykai, raudonės, paberžiai, lepšiai miniomis auga. Pajamėm dar po porą kibirų, nutarėm, kad užteks valymo jau, ir grįžome namolio. Ai, dar palei tokį drėgną griovį, kur niekad nebūtum pagalvojęs, puskibirį voveruškų parovėm.
Tai va, tokie šiemet grybų įpročiai. Na ir grybavimo sezonas iki žaliuokų pasirodymo kaip ir užbaigtas – per šalta jau.
Apie grybų įpročius
Rgs 17th, 2013 by grumlinas
Noriu grybaaaaaaaaut… nėr kadaaaaaa… po vonia žvynabudės nebeaaaauga… veeeeeee….. o dar čia visokie erzinasi…
e-be-beee…

Grybai gudrūs!

Ir vikrūs…
…ir kiekvienas turi po savo gryborautoją
Visi sakai?
Ar tik tie, kuriems vikrumo pritrūko? 
Atvažiuokite į Neringą, jei manote,kad grybai baigiasi…
Šilumos reikia, kad nesibaigtų
RADAU GRYBĄ!!! VAKAR!!! 1.75 metro nuo DURŲ!!! ŠILBARAVYKIS!!! NESUKIRMYJĘS!!!!!!!!!!!!!!
Tai ką dabar darysi?