Šįryt per M1+ išgirdau, kad laukiama labai-labai-šalta-žiema ir suvokiau, kad kažkaip nebegirdėti tradicinių per klaikasklaidą varomų kliedesių apie globalinį-žmogaus-sukeltą-klimato-atšilimą™ Ar čia krizė kalta, bo visas tas žaliasis briedas labai jau brangus, ar politikieriai pamatė, kad šitas arkliukas jau užjotas ir reikia naujo?
17 Responses to “Apie žaliasmegenystę”
-
Naujausi įrašai
Naujausi komentarai
- Tadas apie Apie / Contact
- ndl apie Apie / Contact
- Voldemaras apie Ir vėl name
- Taškąs apie Vėl namie
- grumlinas apie Vėl namie
Kategorijos
Žymos
365 žodžiai Akvarium AmyMacdonald basetėliai blog'as DeepPurple DireStraits EE-photo EG-foto Egiptas ES-foto fotopatirtis fotopuslapiai fototechnika FR-foto gabija Google+ Hiperbolė Koike kompiuterija Latvija LedZeppelin Lenkija Lietuva LT-foto LV-foto PinkFloyd PL-foto ProcolHarum Sirija SK-foto Slade SteamPunk taip buvo TheBeatles TheDoors TN-foto Tunisas UK-foto Ukraina videoteka vietelės Webshots xminde ŠvėkšnaArchyvai
Blog'ai
Citroen
Mano kūryba
Naudmenos
Palėpės radiniai
Rinktiniai puslapiai
Vertyklės
Subscribe
Metainformacija
Taaip, dabar šitas briedas vadinasi – visuotina klimato kaita!
Kilmatas kinta, cikliškumas yra faktas, bet žaliasmegenių priskiriama žmogaus įtaka tam yra perdėta.
ne tos radijos klausai. Klausyk SVOBODA, ne tokių briedalų išgirsi. Deja.
Kažkaip suvokiau, kad mano pasaulio suvokimui užtenka M1+ 200 sekundžių žinių, ypač apie Lietuvą. Visa kita pareina iš internetų, ir tai gerasi, bo ten galima neskaityti apie Lietuvą 😉
Jo, žiema baisi bus – dar nė vienais metais mano katai tokio sluoksnio taukų nebuvo užsiauginę. Jaučia, rūpūžės…
Mūsiškis, nors ir kamabarinis, irgi riebokšlis toks patapo 🙂
Jei apie tai sprendžiama tik iš klaikasklaidos, tada taip ir atrodo. O jei pasigilinus normaliau, sužinotumėte, kad klimato atšilimas pasireiškia (pradžioje) būtent šaltomis žiemomis, ir ypač dideliu kontrastu tarp vasaros ir žiemos. Dar galima pasidomėti, kas darosi, kai tirpstant Grenlandijos ledui vėsta golfo srovė, etc. Žodžiu – lengva daryti išvadas iš jau „padarytų“, ir per daug nesigilinant parodyti pirštu kurie durni.
Nu kaip man patinka žmonės, kurie iškart pamato mano nusikalbėjimus 🙂
Kalba eina ne apie pseudo-mokslinius kliedesius apie „ŽMOGAUS-SUKELTĄ-globalinį-kilmato-atšilimą“, o apie normalų klimato cikliškumą, kuriam žmogaus įtaka tėra musės pirstelėjimas. O kad mes esam įkliuvę kaip sykis į tokį ciklą – visiškai aišku. Ir ką darysim, jei Golfas sustos ir ateis TIKRA ŽIEMA – nieks nežino. Užtai mes žinom, kad reikia kišti pinigus į niekam nereikalingas Lietuvoje Saulės jėgaines ar oro maišytuvus, tfu, vėjo jėgaines. Nesvarbu, kad energijos savikaina gerokai didesnė, nei neša sveikas proitas, užtai esam ant žaliasmegenystės bangos.
Na bet čia mano 3cnt. apie visa tai 😉
O juk šaltą žiemą juk taip malonu pagalvoti apie globalų atšilimą 🙂
Kol mokslininkai ginčijasi dėl žmonijos galimo poveikio šiam procesui, neprošal būtų prisiminti ir tai, kas dar palyginti neseniai buvo toji Grenlandija – „…garsusis vikingas Erikas Rudasis, aptikęs Arktikoje didžiulę žalią salą, būsimųjų jos gyventojų džiaugsmui pavadino ją Grenlandija (Žalia žemė). Čia suklestėjo žemės ūkis, žemė davė didelius derlius. Rojaus gyvenimas čia tęsėsi tol, kol šią žemę sukaustė amžinas įšalas.“
http://www.technologijos.lt/n/mokslas/gamta_ir_biologija/straipsnis/Grenlandija—senoveje-zaliavusi-sala-Nauji-nors-ir-zinomi-atradimai?name=straipsnis-3703&l=2
Tad, net jei ji ir vėl sužaliuos – ar tai bus kitų žemynų katastrofa, ar bus dar vienas tvanas? Klausimas kiek suprantu kolkas atviras, dabartiniai metodai neduoda vienareikšmio atsakymo. Nes tuo metu, kai Grenlandija žaliavo, žemynai berods užėmė dar didesnę teritoriją nei dabar.
Iš kitos pusės sakoma, jei kartais tikslai pateisina priemones ir, jei sakykim alkoholikas kardinaliai pakeitė gyvenimo būdą, tai turbūt nesvarbu kodėl tatai jis padarė – būk tai dievulis ausin pakuždėjo, ampulę sukišo ar proto po laiko paskolino. Taip ir su tais žaliaisiais – jei jų veikla nors kiek padeda mažint gamtos terštumą ir faunos-floros naikinimą – turbūt tai vien sveikintina veikla net tuo atveju, jei tas terštumas galimai neturi žymaus poveikio atšilimui, šiltnamio efektui ar kitiems globaliems procesams.
Jei žalieji užsiimtu ekologija – būtų gerai. Bet jie užsiima žaliuoju politikavimu ir atveria kelią žaliajam bizniui, kuris dažniausiai tėra mokesčąių mokėtojų pinigų deginimas
o gal kaip tik nebus – vištos kaip tik išperino viščiukus antrą kartą ir vėlokai kaip ir jau, matau ir kačių prieauglį, vos ne kaip pavasaris. Reik žėt ar kaimynai malkų daug kaupia, ar ne 🙂
Va-va – kaip ten tie kaimynai?
Skandinavai tebekalba apie tai. Čia tik pas mus pritilo, nes gal nelabai kam ir buvo įdomu. 😉
Visas panašus bridas tėra įdomus ten, kur per gerai gyvenama. Kure žmonės turi dirbti, kad išgyventų – briedu nesidomima
Visą informaciją apie tai, kodėl klimato kaita priskiriama žmogaus veiklai, galima rasti čia:
http://www.ipcc.ch/
Pastebėtina, kad prie šios ataskaitos ruošimo prisidėjo 195 pasaulio šalių (net ir turinčių skirtingus geopolitinius interesus) mokslų akademijos. T.y. „klimato kaita“ nėra kelių suinteresuotų žaliųjų išmislas.
Tokia yra informacija. Išvadas kiekvienas tegul daro pats 🙂
Kiekvieno valia tikėti arba netikėti. Šiaip didžiausią įtaką klimatui turi, berods, vabzdžiai, nes jie generuoja disžiausią anglies dvideginio kiekį. Bet juk iš vabzdžių mokesčiai nerenkami ir jų žaliajam blūdui realizuoti nepnaudosi…
Ekologija kaip pavirto žaliasmegenyste?
Pradžioje patys protingiausi ir rūpestingiausi ėmė rūpintis vaikų ir planetos ateitimi, o kai jau jie tapo šiokia tokia jėga, tada jiems ėmė vadovauti ir juos eksploatuoti verslininkai. Prisiplėšė ir piginų, ir politinio turto, o tas, kas liko iš pirminės ekologijos – eeeeee, taigi vis vien niekam nerūpi…