Feed on
Posts
Comments

Atvykstam su lietuvių delagacija į Stokholmo Arlandos oro uostą, einame prie taksi, kad nuvyktume į viešbutį – atstumas iki Stokholmo >40km. Taksistai – tamsaus gymio, aiškiai kokie nors turkai. Mes klausiame angliškai, kiek kainuos nuvažiuoti iki mūsų viešbučio. Pasirodo, kaina fiksuota iki miesto centro, 520SEK (~211LTL – ofigiet’!, bet traukinuku žmogui 300SEK – ~121LTL, mes trise, tai gaunasi taksu pigiau). OK, sėdamės, važiuojame. Ir kažkaip susimąsčiau, kaip čia įdomiai išeina: Švedija, vairuotojas turkas, mes lietuviai, kalbamės angliškai. Internacionalas gaunasi, tsakant. Aišku, gerai, kad anglų kalba de facto tapo pasauliniu (arba bent jau didesnei pasaulio daliai) standartu bendrauti skirtingų tautų žmonėms. Nes jei tokia nebūtų… Nors, ko gero, būtų kažkokia kita 🙂

8 Responses to “Apie internacionalizmą”

  1. Taškas parašė:

    Globalizacija= ???

    Bus kaip mokė mus per soviet tikybas – karlamarxizmus, mokslinius komunizmus, dialektynius materializmus :

    Tautos suartės, bet išlaikys savo savitumus, kas – paradoksas, bet panašiai ir būtų buvę, jei ne „melkyj aktior Reigan“ : – družba narodov + staršyj brat + russkij jazyk- jazyk Iljičia.
    Ruseno SOJUZAS visiškai, ne tik Lietuva, pasirodo, vis tik nesuruseno galutinai, ačiūDie…

    AčiūDie?
    Taigi, taigi, kaipgis – pasaulis suanglėjo jau, tai post factum. Didžiojo BROLIO dėka.
    Iš esmės – vienodi tie broliai didieji. Mums – bespurdantiems jų glėbyje mažiukams…

    O KINAI KOL KAS TIK GALANDA KIRVIUS 🙁

  2. Rytis I parašė:

    5 Lt / km – nu ne taip jau ofigiet , ypač lyginant visokius ten pragyvenimus. Pas mus gi prieš porą metų kokius 3 kartus didesnis buvo, dabar gi Vilniaus uostas skelbia apie 3,5 Lt/km tarifą, o bet kaip ten angliškai šnekantiems – kaži kaži…

  3. vyr parašė:

    geriausiai kai yra proga apsigyventi pačioje Arlandoje, tai iki viešbučių nemokamai vežioja.