Taigi vakar prisiminiau, kad birželio 29d. turėjo įvykti referendumas dėl Lietuvos žemės nepardavimo užsieniečiams. Kai aš tos žemėds teturiu 1 arą Pavilnio ex-kolektyviniuose soduose, o ir su debilais man nepakeliui, tai net nesivarginau nueiti. Užmečiau akį į VRK lapotinklį – ničnieko apie rezultatus. Kiba ta glupstva neįvyko?
P.S. Pasirodo, supainiojau gegužę su birželiu. T.y. jis dar turės įvykti. Laukiu referendumo šalininkų isterijos kaip-bus-blogai-kai-visą-Lietuvą-supirks-prakeikti-užsieniečiai
Birželio.
Dar neįvyko 😉
Ajooo, tiksliai, supainiojau gegužę su birželiu 😀
Jie kartos referendumus tol, kol prastums. Vėl tas pats – balsų skaičiaus pamažinimas ir žemės užsieniečiams SANPLAIKA į vieną referendumą.
Kai kuriems žmonėms labai patinka sėdėti vonioje ir persti vandenin – ir burbuliukai, tipo veiksmas vyksta, ir kvapas toks savas. Mes apsisprendėme gyventi atvirame pasaulyje, ir jame teks gyventi pagal jo taisykles, net jei jos mums nevisad patinka. Pvz., ir aš daug kuo nepatenkintas Jevrosojūze, tačiau tokia yrA kaina už jo teikiamus pliusus
Nusprendžiau geroje vietoje parduoti žemės sklypą prie Vilniaus namui statyti. Giminaičius „ruošiau“ šiai naujienai 2 metus. Stebisi, bet bent jau garsiai neprieštarauja. Bet tiek iš orbitų išlipusių akių dar neteko matyti – 80% atveju žmonės tiesiog nesupranta, kaip žemę galima parduoti, nes juk lietuviška žemė yra geriausia investicija pasaulyje. Vienas diedukas tiesiai pasakė: „žiūrėk, kad lietuviui parduotum“ 🙂
Aha, tik lietuviui, bo inostrancas nukas juodžemį iki pat bazalto ir išsiveš į savo vokietijas 😉
Ne viskas čia taip paprasta. Mūsų valdžiaunykai per šitiek metų net saugiklių nesugebėjo tinkamų paruošt. Vokietijoj žemė irgi TEORIŠKAI parduodama laisvai, bet tik Nur für Deutsche (ir turkams) -PRAKTIŠKAI. Ir tai yra gerai.
Pas mus gi – vienos nesąmonės. Juridiniai asmenys tiek prisipirko , t.sk. ir rusai be abejo, ir nieks net nežino KIEK jau parduota.
Dar ir su mūsiškiais -savais – irgi košės daug. Pvz. Lukoilinis Ivanas Paleičikas. kurio konservatoriai neprileido prie vamzdžio, pietaudamas su Ginu sakė, jog turi virš 2000 ha, auginsiąs ten rapsus ir kūrą gamins. Tikrai nekvailiausias Karbauskis irgi turi kažkiek dešimčių tūkst. ha savo vardu, kažkiek nesavo.
Kainos su VakarųE skiriasi ŠIMTAIS kartu, bet tai nereiškia, kad ir pas mus gali tiek kainuoti. Bet – ir ne tiek, kiek dabar kainuoja.
Kažkieno galinga ranka tam diriguoja…
Būna patriotai ir būna idiotai. Riba tarp jų labai plona.
Joo, „dirigentų“ pas mus netrūksta, kai tik prisibrauna prie lovio- tuoj pat pasijunta diriguotojais…
Visa bėda, kad tuos dirigentus tampo už virvučių toji nematoma ranka.
Aš kiek pakeičiau nuomonę. Dėl pardavimų. Geriau parduot vokiečiui, negu rusas pats pasiims 😀
Yep, atsižvelgiant į tai, kas vyksta – nebloga mintis 😉
Užėjau į jų puslapį – Vaišvila, Panka, Tomkus ir.. Marin Le Pen. Vienžo Europos tautininkai berods vienijasi ir vieningai bandys tampyt ES į skirtingus kampus. Be to, Marin Le Pen ir dar toks N. Farage’as viešai palaiko Putino režimą, nuolat kalbinami proputiniškos „Russia Today“ ir dar dažniau vieši Rusijos Dūmoj.
Vienžo, jei sovietmečiu Rusija dosniai finansiškai rėmė kairiąsias, komunistines užsienio partijas, tai dabar berods bus daroma „stavkė“ ant Europos (turbūt ir lietuviškų) dešiniųjų ir ultradešiniųjų partijėlių. Babkių yra, visiems užteks 🙂
p.s. nereiktų drausti parduoti – užtektų, jei jau taip norisi, apriboti poįstatyminiais aktais – būtų tas pats. Bet kaip tu iki žmogelio širdies dasistuksensi, jei ne aiškiais, superprimityviais reikalavimais…
Lietuviški polit-lūzeriai ir europiniai putlerizmo šalininkai – faina kompanija 😉
Tai ar galima daryti išvadą, kad taip viskas sušiktai jau dabar sureguliuota tame žemės pardavimo įstatymu, kad galima ir balsuoti už visus referendumo klausimus?
Manęs, kaip neturinčio žemės pardavimui, įstatymas neliečia 😉 , o referndumą siūlau boikotuoti. Ibo nexui.
Žemės pardavimo-nepardavimo ateiviams klausimas referendume greičiau reikalingas tik žmonių pritraukimui, – iš esmės jis nieko nereiškia (neskaitant, kad galimai turėsim problemų su ES jurisdikcija). Sakyčiau kitaip: kadangi įstatymai pas mus suš.. tfu, – kaip Ukrainos siena – todėl antrasis klausimas yra esminis. Referendumo dažninimas ir populiarinimas slepia pavojus, ypač kas liečia Konstitucijos straipsnių perrašymą. Sakykim, svarbiausiems skirsniams (I ir XIV) keisti reikia daugiau nei 50 proc. visų balsą turinčių rinkėjų pritarimo. O bet kitiems skirsniams keisti – užtenka 50 nuo 50 proc., t.y. 25 proc. rinkėjų pritarimo. (Šita nuostata berods buvo priimta iškart prieš stojant į ES) Išeina, kad lygiai taip pat minimaliom pajėgom (Uspaskio vien partija berods 75 tūkstančiai) galima bus prisijungti ir prie kitų sąjungų, pvz., – Eurazijos sąjungos, arba, – įsileisti rusą su karinėmis bazėmis? 25 proc. norinčių įtariu atsirastų… Ir be to patikrinta ne vieną sykį – po to, kai atsiranda svetima karinė bazė, sekantys referendumai vyksta žymiai vieningiau, apytiksliai 95 proc. visų rinkėjų pritarimu. Na, sakykim, kad tai tik fantazijos, visgi, – prieš atveriant plačiau duris visokiems referendumams manau gerai būtų iš esmės perrašyti ir patį Referendumo įstatymą.
Labutis Tamstos,
Matyt tai paskutinis cirkas prie duonos iki 2015 euriko…
Ale pono Taško mintys sudomino, sugeneravo ir mano senus smegenius.
Dar a/a prof. Kosčiausko buvęs studentas [Gaspadorius tokį atmena] ir kt. mokslo vyrų ir moterų institute mokytinis, vėliau iš inercijos dar pasidomėjau 6 metus teise Vilniaus univere. Bet pagal dėsnį kuo daugiau sužinai – tuo mažiau supranti…
Taigis dėl to niekieno netikėto ir kai kurių nelaukiamo, panašu ypač valdžių referendumo.
Kodėl jos nestapdė tokios “inter alia“ formuluotės? Netikėjo jo galimybe? Patys kalti…
Vienos “tiesos“ pas mumis gi nebūna.
Man užkliuvo du dalykai, parašų kiekio baimė – gi parašai lemia tik iniciatyvą, o suverenų sprendimą tas , kieno “tiesa“ įtikinamesnė. Gal sakykim brangus malonumas? Bet teisingas sprendimas brangiau. Gi visų neapkvailinsi. Iš vienos sąjungos beveik vieningai traukėmės, į kitą prašėmės. Tai valdžios “biškį“ mumis nepasitiki ir save laiko vienintele “tiesa“, bet taip nebūna…Truputį žeidžia, ar ne?
Dėl dirvos kitas klausimas.Tikrai jos neišveš. Ale Gaspadoriau, galima gi atmatuoti sklypus ir užtverti tvoromis kaip prie ežerų…O ten ir apsauginius išstatyti, ir šunelius ar elektrą paleisti ar bent vaizdo kameras nuo smalsuolių, kuriems gal bus įdomu ar neaugins ten ko su GMO, ar dar ko, nors ir brolių danų kiaulaičių kurių kartais būna daugiau negu leidžia ribiniai skaičiai pagal taisykles. Kai kurie apsidraudėliai sako, kad nebūtų ir “Palestinos 2“ su zonomis ir sektoriais privačiais, kad nevykti į Šiaulius pro Klaipėdą iš Panevėžio…
Jo, negerai, kad kažkas suplakė viską į vieną kiaušinienę, ale pagal patirtį kelių kiaušinių pagal receptą “referendumas“ virt per kelis kart neišėjo iki šiol dėl tų parašų kiekio…Ogi ir potencialių pasirašytojų daug įsieuropino kitose parapijose.
Taigi kritikuokit.
Pagarbiai
Kleki Petra [Vyne Tu turėtų žinot , kad vardas pagal Karl May reiškia Baltasis mokytojas, o ne pagal geologus – uola…]
P.S. Labai mėgstu Karl May išmintį ir humanizmą.
O, prof.Kosčiauską atsimenu, ir jo žmona geodezijos studentams biuletenius be vargo išduodavo 😉
1) Problema yra referendumų kultūra ant Marijos žemės. Duok mums valią referuoti – pavarysim tokių genialių minčių, kad oj-oj-oj. Jei mažinam parašų skaičių, referendumai turi tapti privalomi. Kaip Šveicarijoje, jei ką. Tada bus garantija, kad mažos grupelės žmonių inicijuotas referendumas tos pačios grupelės dėka (bo dauguma dėjo skersą ant to referendumo) pagal dabartinę tvarką netaps įstatymu.
2) Kaslink priėjimų prie ežerų etc. – reikia tiek įstatyminės bazės sugriežtinimo, tiek negailestingo tokių užtvėrėjų baudimo. Pora-trejetas pavyzdinių procesų – ir kiti nebenorės šakotis
Šiaip jau pradžiai, manau, reiktų įvardinti, kas tie užsieniečiai – pakistaniečiai, rusai – ar ES piliečiai. Kitaip referendumo klausimas lieka populistinis ir po juom paslėpta problema niekaip nesprendžiama. Kam spręsti, jei visuomenė susirūpinusi abstrakčiais ateiviais, „leisti-neleisti“? Neleisti – reikštų, kad skaidrumo pas mus dar ilgai nebus ir nesąžiningas visada turės tai, ko jam reikia. Dabar bet kuris net ne ES pilietis už porą tūkst. eurų pusiau legaliai Lietuvoje gali turėti įmones, žemes ir Šengeno vizą. O migracijos tarnyboje paprastam žmogeliui išvis neprasimušt, – eilė dienom į priekį rezervuota vietinių teisininkų-tarpininkų su mašais įgaliojimų. „Lietuvoje laužant ietis dėl leidimo užsieniečiams pirkti žemę, šimtai užsieniečių iš ES nepriklausančių šalių kelią į Lietuvą, o kartu ir ES, pastaruoju metu randa per imigraciją į Lietuvą reglamentuojančius įstatymus.“
http://vz.lt/article/2014/2/6/ne-es-pilieciu-kelias-i-europa-per-lietuviska-akcininku-landa#ixzz33kPdP7FF
Kodėl euro įvedimas Lietuvoje pradžiugins Vladimirą Putiną?
Taip rašo mano sodo kaimyno sūnus. Tautininkas. Kvadratu. Nors savoj žemėj pranašu nebūsi, bet:
http://www.ve.lt/naujienos/lietuva/lietuvos-naujienos/kodel-euro-ivedimas-lietuvoje-pradziugins-vladimira-putina-1195419/
Tai kad tas ašarotojas nieko konkretaus nepasiūlė 😉
Davė skaičius, ne tai, kad slepiamus, bet ir neafišuojamus.
Jo partija liko už borto, net keista tada – kai visoj Vakarų Europoj būtent „nacionalistai“ laimėjo.
Po anų seimo rinkimų sakiau jam- keiskit taktiką. Ant to pigaus antilenkizmo toli nenuvažiuosit. Tie komentatoriai runkeliniai net apsipotuodami šaukią, kad ČIA jokie lenkai, tai lietuviai nutautoję ar gudai sumauti etc etc etc – jie gi nebalsuoja.
Jis sako, taigi, mes – tautininkai – taip nesakom!!!
??? O jo tėvukas, labai fainas (mano draugas) toks 83 metų auksarankis ponas Vytautas, kiekviena proga iškeliąs trispalvę, net dreba, kai sakau – lai būna pase tas Voldemaras Tomaševskis Waldemar Tomaszewski, lai tos gatvės Vilnijoj būna su dviem kalbom…
Užvakar pavežiau poną Vytautą į Kompozitorių namus konservatorių sueigon, tai važiuojant pro Gedimino pilį paklausiau- ar žinote kas ją padarė tokia, kokia ji dabar yra? „Buvo tokia po karo, kai Vilniun atsikrausčiau“.
– Taigi, lenkai Pilsudskio metais, užtat ir nemėgsta ŠIO simbolio mūsų dailės grandai.
Gal susimąstė žmogus. Ryt patikrinsiu. Nes abu sutariam visada, kad Smetona – tai Prezidentas, Laima A. – sukta, Kubilius – prastas partijos vadas.
Putleris turbūt dar labiau džiaugtųs, jei mes rublį įsivestume 🙂 Rytuose irgi „sojūzas“ kuriasi, galų gale reiktų gal pasirinkti kur integruojamės ir kas pas mus bus – rublis ar euras. Mes ne Švedija ir juolab ne Anglija, kad galėtume ilgai išsilaikyti finansinio nestabilumo bangose. Nebus pas mus dar ilgai finansinės drausmės ir jei kas bus blogai – mokame nebent mokesčių reformą padaryti, arba naujų prigalvoti… Beje, antrusyk jau bandome tą eurą įsivesti. Štai 2007 m., pvz, argumentai „prieš“ buvo dar juokingesni: „Tuometis finansų ministras Zigmantas Balčytis yra pareiškęs, kad norint įsivesti eurą 2007 metais būtų reikėję smarkiai „susiveržti diržus“, nes atlyginimai būtų sumažėję. Ministras teigė, kad euras būtų išpūtęs kainas ir infliacija taptų nebevaldoma. Tačiau dauguma politologų ir finansininkų tokius ministro pareiškimus laikė nelabai įtikinamais. Jie teigė, kad valdančiajai partijai griežta fiskalinė politika rinkimų išvakarėse buvo nenaudinga. Todėl vyriausybė ir atsisakė euro, jo įvedimą nukeldama ateitin…“