…tai nieko baisaus – protinga programinė įranga jus interpretuos tiesiog kaip triukšmą (analogiškai paukščiui, pakliuvusiam po analogišku lazerio spinduliu) ir eliminuos iš LIDAR technologijomis sudaromo Lietuvos paviršiaus modelio. Na, nebent galite būti pripažintas krūmu ir įtrauktas į augmenijos sluoksnį 😉 Nes tik tie taškai, kurie bus pripažinti tinkamais, suformuos 3D taškų duomenų bazę, kurią galėsime pamatyti tokiu pavidalu:
Baisokas nelabai suprantamas vaizdelis, sakote? Neužmirškime, jog visa tai sukurta praktiškai be žmogaus įsiskišimo, o norint galima išfiltruoti atskirus informacijos sluoksnius:
Žemės paviršių:
Pastatus:
Augmeniją:
Sluoksnius galima grupuoti ir peržiūrėti tiek iš viršaus…
…tiek iš šono
O klasikos mėgėjams palyginimui tas pats vaizdas, tik ortofotografinis, apie kurio kūrimą aš tiek daug jau rašiau:
Visa vaizduose parodyta informacija sukurta 2007m. Nacionalinės žemės tarnybos užsakymu
Cia Lietuvoje taip darome? Kazkas panasaus i trimati kompiuterini zaidima?
Taip, šią vasarą visa Lietuva turėtų būti padengta – 1 taškas į 2kv.m. kad sudaryti Lietuvos reljefo 3D modelį. Bet tai nėra komp.žaidimai, greičiau gali būti panaudota treniruokliams.
Ir kas gi treniruosis? Kariskiams toks dalykelis tiktu,ar ne? Vienoje nuotraukoje maciau musu karius su noutbuku miske(gal Aitvaras,gal Zaliukai,tiksliai neparasyta).Jei gali,koki linka parasyk sia tema.
Šiaip šis produktas kol kas skirtas tik civiliam naudojimui, tačiau, jei kariškiai pareikštų norą (ir turėtų pinigų) jis nesunkiai pritaikomas ir treniruokliams.
Linkų neturiu, aš kariškų kartografavimo dalykų tiesiogiai nekuruoju, tad ir nelabai galvą dėl to suku 😉
O civiliai kam tai naudos?
Skaitmeninis reljefo modelis (Digital Terrain Model – DTM – paguglink daugiau) naudojamas kartografijoje, inžineriniame projektavime ir t.t. Lietuvos problema – nepakankamai tikslus reljefas topogrfainiuiose žemėlapiuose (dėl netikslumų sudarant ir didelių reljefo pokyčių kai kur), tad jį būtina patikslinti ir atnaujinti. Jei skaitei mano straripsnioų ciklą apie aerofotografvimą, tai ten minėjau, kad yra sudaromi ortofotografiniai žemėlapiai. Tai vat jų sudarymui reikia nuogtraukas „pamauti“ ant reljefo modelio
A propos, o iš kur Lietuvoj dideli reljefo pokyčiai? Čia kai pastatoma arena Nemuno saloj? 😉
Yra keletas priežasčių atsirasti dideliems reljefo pokyčiams:
karjerų iškasimas, kai nukasami ištisi kalnai, ir rekultyvavimas, kai išlyginamos didžiulės teritorijos
upių veikla, kai nuplaunami milžiniški skardžiai ir supilamio nauji krantai (kartais juda kelis metrus per metus)
tavo paminėtos didžiosios plyno lauko statybos