Šiaip esu senas krienas, kuris labai sunkiai priima visokoias naujienas, nes esu matęs daug visokių dalykų, kurie turėjo iš esmės pakeisti pasaulį, o baigė savo egzistavimą tyliau už musės pirstelėjimą. Tad paprastai palaukiu, kol paaiškėja, ar ta naujiena tikrai verta dėmesio, ar tik eilinis mados pasitampymas. Kaip kad visokie nauji Windows variantai arba gauna SP klaidų ištaisymui, arba paaiškėja, kad juos verčiau pra’skip’inti 😉
Tai panašiai gavosi su internetine telefonija. Kadangi darbo ir nedarbo reikalais pagrindinai bendrauju e-muilu, tai kažkaip šonu praslydo visuotinis susižavėjimas Skype, kurio man beveik neprireikė. Sakau „beveik“ todėl, kad vienintelis panaudojimas buvo, kai mūsų partneriai Belgijoje užsipyrė pliurpti ilgai telefonu, o ne trumpai rašyti e-muilus. Teko instaliuotis ir naudotis, kol vyko projektas, o dabar turbūt net login’o neprisiminčiau. Nes tiesiog nereikia.
Na, bet vistik šiemet priėjome tašką, kai teko apsispręsti. Kadangi dukra gyvena Egipte, tai mano brangiausioji SMSasms ir „trumpies-trumpiems“ pokalbiams telefonu pradėjo kas mėnesį naudoti po 400-500LT, kas kriziaus metu nu yra negerai visgi 😉 Tai pradžioje pabandėme Omnitel 9LT/min pokalbius pakeisti 2,1LT/min pokalbiais TeoLT. Ale vistiek sąskaitos buvo ne visai priimtinos. Kol mano giminaitės draugas neužrodė Poivy internetinės telefonijos. Kur minutė tekainuoja 5 EUcentus, t.y. kažkur 18 LTcentų. Parodė veikimą-išbandėm-nudžiugom-patys pasileidom-naudojamės 🙂
Taigi tiems, kas turi nemažai bendravimo su užsieniu, vienas iš geresnių-pigesnių variantų IMHO.
Ko reikia, kad pasileisti? Kadangi tai išankstinio apmokėjimo paslauga, tai jiems turi pervesti kažkiek pinigų, o tam reikia turėti galimybę atlikti inernetinį pirkimą. Kadangi esmi biškį atsilikęs nuo gyvenimo, tai teko pėdinti į SEB filialą ir užsisakyti Visa-Virtuon kortelę (priedas prie Visa-Electron), kad galėčiau tokius internetinius pirkimus daryti. Užpildo papieras, sumoki 20LT ir per savaitę kortelę padaro. Jei turi „normalią“ Visa, tai viso šito nereikia, bet, įtariu, nalabai daug kas jas turi. Namie per internetinę bankininkystę (na ją turbūt dauguma turi) prisjungi prie sąskaitos, aktyvuoji Visa-Virtuon kortelę ir tada permeti iš pagrindinės savo sąskaitos į Visa-Virtuon sąskaitą 50LT. Jei naudojatės kitu banku – tai idėja ta pati, tik kortelių pavadinimai kiti 😉 Įdomiausia, kad tas pinigų perstumdymas užtrunka geras 15-20 minučių. Kai jau Visa-Virtuon sąskaita pakrauta, kad net braška, tada einame į Poivy puslapį ir iš ten parsitempiame programos instaliavimo failą ir jį be didesnių problemų instaliuojame žingsnis po žingsnio stiliumi „nemušk gulinčio“. Suinstaliavus programą, mus mestels į naršyklę, kur reikia užsiregistruoti savo paskyrą. Šiaip nieko sudėtingo, tačiau reikia atkreipti dėmesį į du momentus:
1. Reikia turėti pasiruošus savo mobilų, į kurį Poivy atsiunčia registracijos patvirtinimo kodą. Paskui mobilaus nebereikia.
2. Nurodant sąskaitą, iš kuriuos bus apmokama paslauga, didžiulame sąskaitų sąraše Visa-Virtuon nerasite. Reikia pasirinkti Visa-Electron, o atsidariusiame lange suvesti būtent Visa-Virtuon duomenis. Jei supainiosite – į PIN-kodo suvedimo lauką tetelpa tik 3 skaitmenys, kai Visa-Electron PIN-kodas iš 4 skaitmenų 😉
Paskui belieka susirasti meniu opciją „Nusipirkti kreditą“ ir per ten pervesti 10EU iš savo Visa-Virtuon saskaitos į Poivy sąskaitą. Tik nenustebkime, kad su mokesčiais jie nuskaito 12.50EU 😉 Pervedus pinigėlius, džiaugsmingai pranešama, kad gaunate 90 dienų nemokamų skambinimų į tam tikras šalis (iš kurių man anaei vienos nereikia). Na, paskui belieka pačioje Poivy programoje susikurti kontaktus (vardas, telefonas) ir pradėti skambinimus. Aišku, kiek kvailokai atrodo, kai šneki į kompiuterio ekraną ir ana pusė šneka per dinamikus, o jokio video vaizdo nėra, bet neužmirškime, kad tai telefonija, o ne video-konferencija 😉 Kalbėjimo metu rodomas laikas, o pačioje programoje yra parodoma, kiek pingėlių sąskaitoje liko.
Naidojamės paslauga daugiau kaip mėnesį, patenkinti. Vienas monentas – iš pradžių sunku atpažinti balsus – vistik iškraipo kažkiek, o paskui ausis pripranta ir no problem.
Poivy internetinė telefonija
Vas 27th, 2009 by grumlinas
hm, o kodėl šitą postą rodo prie RSS – foto?
Hmmm, pabandžiau žymas pakeisti, gal į vietą atsistos, nes tikrai ne į foto temą 😀
[…] norintiems išbandyti Python jos nediegiant. • Iš suprantamesnių sudomino Grumlino rastas būdas sutaupyti už skambučius į užsienį, SkaitykIT išvada dėl SEO (artima manajai) ir retorinis Originalo klausimas, ar sukurs pagaliau […]
o lietuviska http://www.spykas.com bandete? paprasta naudoti, geri tarifai ir apmokejimas zymiai paprastesnis nei cia aprasyta.
@klejus – Spykas – tipiškas lietuviškas monkės biznis, kai avį ne kerpa, o su visu oda vilną diria 😉 Mane domina ypač+tik Egiptas – Poivy jis 18LTcnt, Spykas – až 68LTcnt – 4x brangiau. Tiek aritmetikos 😉
O dukra kompiuterio ir Interneto neturi? Galėtume nemokamai pliurpti su viena iš n tam skirtų programų…
jei domina kaina, prasom nuoroda. tuo paciu ji parodo, kad poivy tera vienas is betamax korporacijos brand’u:
http://backsla.sh/betamax
@Karvė – dabartiniu metu, pakeitus gyvenamą vietą, Intyrneto namie neturi, o įvedimas labai problematiškas. Kai gali prieiti mieste prie Intyneto kavinių – pabendraujam ir taip 🙂
@klejus – ačiū už info – tiek daug skaičiukų seniai mačiau 😉
O jeigu turi symbian ar kitą protingesnį telefomą su wifi, gali tiesiai iš telefono per internetą kalbeti. Tiesiog reikia telefone susivesti savo internetinio telefonijos paslaugų tiekėjo nustatymus ir kai skambini nurodyti ne ‘voice call’, o ‘internet call’. Labai patogu, kai reikia paskambinti, nes mobilusis telefonas visuomet po ranka.
„O jeigu turi symbian ar kitą protingesnį telefomą su wifi“ – o jeigu neturi? 😉 Bet už patarimą visvien ačiū 🙂
1. visa virtuon nera priedas prie visa electron. tai visiskai atskira paslauga, veikianti atskirai be jokiu elektronu.
2. biski nesupratau prie ko ten tie pin pamineti. tie 3 skaitmenys tai nera pin, o cvv (cvv2) kodai. ir juos turi turbut praktiskai visos mokejimo (ir debetines ir kreditines) korteles. american express naudoja 4 skaitmenis, visi kiti – 3 skaitmenis.
http://en.wikipedia.org/wiki/CVV2
@kritika
1. man asmeniškai totally dzyn, kas ten prie ko priedas ar atskira paslauga, nes Visa-Electron netinka atsiskaityti perkant internetu, tam reikalinga Visa-Virtuon, kurios sąskaitą aš pamaitinu iš Visa-Electron sąskaitos, ką ir aprašiau daugumai suprantama kalba 😉 Šiaip Visa-Virtuon nėra jokia mokėjimo kortelė klasikiniu supratimu, nes tai tik plastiko gabalėlis su įspaustu numeriu, kuris lygiai taip pat gali būti atspaudintas ant A4 poperiaus lapo – jokiame bankomate Visa-Virtuon vistiek nepanaudosi – nei čipo, nei juostelės.
2. taip, tie 3 skaitmenys tikrai yra CVV2, tačiau turbūt 90% žmonių, paklausti, ką gi jie įveda operacijos patvirtinimui, greičiausiai atsakytų – pin-kodą. Todėl vėlgi buvo parašyta visiems suprantama kalba.
Šiaip už pastabas ačiūz 🙂 nes žiūrint labai formaliai, taip ir yra, kaip pats rašai 😉