2011: Šiandien prieš 1690 metų
Trumpa frazė iš Wikipedijos:
321 – Emperor Constantine I decrees that the dies Solis Invicti (sun-day) is the day of rest in the Empire.
Taigi, nedarbo sekmadieniui jau 1690 metų 🙂
2009: Šiandien prieš 210 metų
Trumpa frazė iš Wikipedijos:
1799 – Napoleon Bonaparte captures Jaffa in Palestine and his troops proceed to kill more than 2,000 Albanian captives.
Kažkaip esame įpratę kalbėti apie Napoleoną Bonapartą kaip didį žmogų, kuris padarė didžiulę įtaką Europos ir pasaulio istorijai. Taip, be abejo, tačiau šio didžiojo prancūzų didvyrio (kuris net nebuvo prancūzas 😉 biografija dažnai pateikiama vos ne kaip riterio spindinčiais šarvais pavyzdys. Tuo tarpu tai buvo kilęs iš nuskurdusios Korsikos italų aristokratų giminės vaikinas, kuris lipo viršun karjeros laiptais bet kokia kaina. Būdamas protingas ir išsilavinęs, tuo pat metu jis buvo žiaurus ir negailestingas tiems, kas bent kiek grėsė jo karjerai, na o jo žiaurumas karo mūšio lauke irgi buvo ne mažesnis. Pranešimo pradžioje paminėtas pavyzdys yra jo Egipto kampanijos epizodas, kai Napoleono kariuomenė, įveikusi tuo metu Egiptą valdžiusius mameliukus, žygiavo Viduržemio jūros pakrante į šiaurę žemėmis, kuriose dabartiniu metu įkurta Izraelio valstybė. Ten Napoleono kariuomenė elgėsi ypač žiauriai, o viską vainikavo Jafos miesto užėmimas, kur pasidavęs garnizonas buvo išžudytas durtuvais ir paskandintas, kad taupyti šovinius, o pačiame mieste vyrai, moterys ir vaikai buvo plėšiami ir žudomi tris dienas. Apskritai, Egipto kampanija buvo nesėkminga Napoleonui, nes anglai sunaikino jo laivyną, tad, pamatęs, jog karas nesiseka, jis grįžo atgal, o pakeliui, kad sužeisti prancūzų kariai netrukdytų pasitraukimui, jis liepė juos nunuodyti. Galų gale jis elementariai pabėgo iš Egipto, metęs savo kariuomenę ir nusiuntęs per kurjerį laišką savo pavaduotojui, kad nuo šiol pastarasis atsakingas už visus karo veiksmus. Tarp kitko, Napoleonas analogiškai paspruko ir Rusijos kampanijos metu, palikęs savo karius žūti Rusijos platybėse. Vienžod, bailys, išdavikas ir žudikas kol kas tebėra vienas didžiausių Prancūzijos veikėjų. Kaip ir daugelis kitų „didžių“ istorinių veikėjų 😉
Albanai arba arnautai garsėjo savo žiaurumu Osmanų armijoje. Todėl taip žiauriai ir su jais…
Dėl Napoleono. Karvedys negali būi sentimentalus. Karvedį apibūdina jo pasiekta sėkmė. Mums jis buvo išvaduotojas ir viltis.
Jie pasidavė, o netgi vilkų gaujoje, jei priešininkas pasiduoda, jo nepjauna…
Taip, Napoleonas nebuvo sentimentalus – mesti savo kariuomenę likimo valiai, kad išsukti asmeninę uodegą – jo firminis stilius 😉
Apie šitą situaciją labai geraim yra pasakęs S.J.Lec: „Nkerapšinėkite didvyrių, nes po plonu paauksavimu gali pasirodyti visiškai paparastas žmogus“
Arnautai pjaudavo sao belaisvius.
-› troy – Na ir ką? Teko dalyvauti vienoje diskusijoje su izraelio žydu, buvusiu sovietiniu karininku, kuris pareiškė: „Kadangi lietuviai išžudė 90% Lietuvos žydų, tai visiškai teisinga būtų išnaikinti 90% lietuvių, kad atstatyti istorinę skriaudą“
Taigi, labai liūdnai tik ką nušnekėjo amžinas disidentas signataras Rolandas Paulauskas pas Giną pietaudamas… Nelabai supratau, bet, berods, šios dienos įrašo nebus archive, norėčiau dar kartą ramiai pasiklausyti.
Nors ir baisu.
Ar sekmadieniais reiks dirbti, ar dar kas baisiau? 😉
Liberalastai, vaidindami tolerastus, davedė pasaulį prie ribos – individo priešstatos prieš kolektyvinį islamą.
Aišku. Tai, apie ką aš kniurkiu jau kelinti metai. Šiaip viskas čiki – durnius reikia naikinti, pasinaudojant jų pačių įdirbiu.
A propos – primygtinai siūlau pasiklausyti, yra vis tik įrašas, nors sunkiai atsidarė kažkodėl.
http://www.ziniur.lt/archyvas/2011/18/prie-pietu-stalo/12955/pokalbis-su-nepriklausomybes-akto-signataru-rolandu-paulausku
Aplamai, man mįslė – kodėl mūsuose taip vieningai nemėgstama buvo TPP, o dabar visiškai ignoruojamas signataras R.PAULAUSKAS.
?????
Matai, rakštis šiknoje nėra tai, ko valdžiavyriai norėtų