2011: Šiandien prieš 93 metus
Trumpa frazė iš Wikipedijos:
1918 – Lietuvos Tarybos nutarimu nustatytos Lietuvos tautinės vėliavos spalvos;
Na ką, lietuviškas trikoloras žiūrisi ne visai standartiškai tarp Europos valstybinių vėliavų, bet kad jau taip Tėvai-Signatarai nutarė, tai lai tebūnie…
2009: Šiandien prieš 4 metus
Trumpa frazė iš Wikipedijos:
2005 – Cardinal Joseph Ratzinger elected Pope Benedict XVI on the second day of the Papal conclave.
Šiaip nesu nei religingas katalikas, nei agresyvus ateistas. Laisvamanybė – štai mano santykis su religija, kuri egzistuoja nepriklausomai nuo mano noro/nenoro, nes yra žmonių, kuri jierms yra reikalinga. Tą sunkiai suvokia tie jauni ateistukai, kurie postina blėnis iš kažkokių užsienio puslapių, bet nelabai supranta pačią ateizmo esmę ir vargu ar yra perskaitę Šventąjį Raštą, su kuriuo skebiasi kovoją. Lygiai taip pat nuo manęs atšoka religinė propaganda, su kuria kai kada tenka susidurti (ypač visokios sektos, kai net malonu verbaliai vožtelt religiniams fanatikams 😉
Tačiau religija mane (kažkiek) domina kaip reiškinys, kuris įtakoja pasaulio vystymąsi. Mums, išaugusiems agresyviojo sovietinio ateizmo (kurio rezultatas – tie mažaraščiai ateistukai) valstybėje, nelabai suprantama, kodėl vistik katalikybė (kad ir su vietiniais akcentais) tokia stipri Afrikoje ir Lotynų Amerikoje. Krikščionybė gęsta Europoje, tačiau dar per anksti ją laidoti. Ir va čia įdomi pasidaro popiežiaus asmenybė, nes būtent jis, jo asmeninė charizma gali kai kada apspręsti žmonių religinį apsisprendimą. Pasakysiu atvirai – po charizmatiškojo Jono Pauliaus II, Benediktas XVI tėra blankus popiežiaus atvaizdas. Nemanau, kad katalikų bažnyčiai pasisekė, kad ji turi tokį vadovą. Na, bet tai yra pačios bažnyčios apsisprendimas. Kuris jai gali kainuoti daug.
Balandžio 19 prieš NN metų
Bal 19th, 2011 by grumlinas
Man jis net ne blankus popiežiaus atvaizdas, o kažkoks blogis su sutana (kaskart jo foto pamatęs, kažkodėl pagalvoju kažką iš serijos „адский сатана“. Anas buvo gerietis nuoširdus senukas, apie šitą niekaip kažko panašaus pasakyt neina…
Tarybiniais laikais pas mus Bažnyčia buvo nesunaikinama, nes buvo lyg kažkokiaatsvara tarybinei santvarkai, pasipriešinimo simbolis… Dabar gi, aki kunigėliai visu grožiu demonstruoja pinigėlio meilę, ir nebesigauna būt kataliku. Tiesa, yra tikrai dorų (ir tikrai gerų, tokių, kokie turėtų ir kiti būti) kunigų (pvz., Doveika, Saulaitis), bet tai tėra išimtys.
Apie Racingerį buvo sakoma: „Tikėjimo rotveileris“ dėl jo ortodoksinio požiūrio į katalikybę.
O kunigėliai – jie gi iš mūsų tarpo…
Vojtylos požiūris buvo protingesnis… suvokė žmogus, kad tokiom priemonėm, kokias mėgina jo įpėdinis naudot, tikrai nieko gero nepasieksi. Deja, dauguma šventikų – ratzingeriai, ir patys gali tik sau dėkot, kad jų klausančių mažėja.
Na ir kas, kad iš mūsų tarpo, gi tam jie ir kunigėliai, kad turėtų būti „su pašaukimu“, „apšviesti šv. Dvasios“ 😉
-› Marius – Jonas Paulius II buvo gudri lapė, kuris savo kelionėmis etc. imyžą formavo kaip „geriečio“, tuo tarpu tuometinis kardinolas Racingeris vykdė labai griežtą vidinę politiką „blgiečio“ metodais. Dabar, nebelikus „geriečio“, į sceną išėjo „blogietis“. Niekas nepasikeitė, tiesiog pasimatė tikroji situacija.
O dėl kunigėlių – pažįstu tikrai įkvėptų, tačiau daugumai įkvėpimas paptapo profesija. Deja…
Na nežinau nežinau… aš gal dar per naivus, nors ir kaip gyvenimo pakratytas, bet man JPII neatrodė kaip apgavikas…
JPII – jokiu būdu ne apgavikas, tačiau jei atidžiai įsižiūrėsi į jo veiklą, pamatysi, jog katalikų bažnyčia iš esmės nepasikeitė, nors to jau griežtai reikalauja laikmetis. dar daugiau – Lotunų Amerikos kunigų socialinės ir net politizuotos iniciatyvos suartėti su skriaudžiamaisiais buvo užgniaužtos. Taip, savo kelionėmis jis populiarino katalikybę, tačiau tai yra senoji katalikybė, kurios ideologu ir „pilkuoju kardinolu“ būtent ir buvo Racingeris.
Vienas lauke – ne karys… gal ir tai turėjo įtakos? Šiaip ar taip, ką turim, tą turim,– kadangi katalikybė pati sau kasa duobę, viršų ima islamas, ir dar, deja, neretai labai radikalus…
-› Marius – kadaise krikščionybė nušlavė įvairiarūšę pagonybę (egiptietiškus/graikiškus/romėniškus dievus, druidų žynius, lietuvių stabus etc.itd.) – didžiulę įvairovę religijų. Nušlavė todėl, kad jos išsisėmė ir prarado tikinčiuosius. Dabar gi islamas ruošiasi nušluoti krikščionybę dėl tos pačios priežasties. Manau, kad kažkur gimsta kita religija, kuri kažkada nušluos islamą, kuris irgi kinta.
Taip kad dzyn 😉
> Taip kad dzyn 😉
O va čia tai pritariu. Juolab, kad mano ir kaulelių jau seniai nebebus, kai taip įvyks, tskant, po manęs nors ir tvanas 😀
-› Marius – turbūt mūsų bėda yra ta, kad mes esame tokie trumpaamžiai, kad nepastebime (arba per mažai pastebime) istorinių procesų tėkmės. Tarsi žvelgtume į pasaulį per rakto skylutę ir matytume kažkokį fragmentą, pagal kurį ir spręstume, koks gi tas pasaulis. Tuo tarpu, pažvelgus į istorijos tėkmę (kurios netgi nėra tiek daug – kokie 5.000 metų nuo Senovės Egipto pradžios, palyginti su gyvybės Žemėje amžiumi, matuojamu milijonais metų), tai darosi aišku, kad tie mums amžini dalykai istorijai tėra akimirksniai. Pažvelk į Lietuvą, kur mūsų protėviai kažkadaise atsibaladojo kažkur iš Indijos… 😀
Nors sakoma, kad nėra nieko pastovesnio, nei laikinumas, turbūt galioja ir atvirkštinis posakis 🙂 Tik kad va, istorinius faktus galima sužinoti (ar, tiksliau, patikėti tuo, kas rašoma knygose), tačiau tai, kas bus ateity – tai spėjimas iš kavos tirščių. Faktas, kad viskas keisis, bet kaip bus, o kaip ne – to nuspėt, išsamprotaut neįmanoma. Nes, pvz., dabar atrodo dėsninga, kad ateity islamas įsigalės pasauly, o Lietuvą užims kinai, nes Kinijoj nebetilps 🙂 bet kas ten žino, gal koks nuprotėjęs gelbėtojas kur nors kokią bombikę rimtesnę mestels – ir visa pasaulio raida gali laaabai pasikeisti.
Hmmm, dėl nuprotėjusio gelbėtojo, pakeisiančio pasaulio istorjos eigą – tai įdomi mintis 😉 Paimkime krikščionybę – juk iš pradžių tai buvo viso labo judaizmo erezija, ir krikščionimis daugiausia buvo žydai. Tačiau Paulius, kuris buvo Romos pilietis, siekė, kad krikščionybė plistų ne vien tik tarp žydų, bet ir kitų tautybių/tikėjimų, ir ta kryptimi tikslingai vedė apaštališką darbą. Tuo tarpu Jėzaus brolis Juozapas buvo klasikinės žydiškosios krikščionybės, vadinamosios Jeruzalės bažnyčios, atstovas. Rezultatą mes matome – išplito Pauliaus diegtoji krikščionybė, o Jeruzalės bažnyčia sunyko beveik be ženklo.
Būtų įdomu sužinoti, ką realiai apie krikščionybės ateitį mąsto (ne svajoja) religijų „galvos“, ar šis pyktas vokietys tiki, kad katalikybė po keliasdešimt metų realiai bus stipresnė? Gaila, kad atsakymų sužinot neįmanoma…
-› Marius – gerai parašei – „pyktas vokietys “ 😉 Iš tikrųjų, ir man jis neatrodo galintis sustiprinti katalikybės pozicijas savo bekompromisine politika.
Na va, nors ir nebūdami uolūs katalikai, turintys rūpintis religijos ateitim, šiuo klausimu sutarėm. Kyla klausimas, ar už jį balsavę kardinolai buvo tokie trumparegiai (nenuovokūs, ir t.t.), kad už jį balsavo? Negi jis pats tinkamiausias būti (ir negi kardinolams taip atrodė) katalikybės „vizitine kortele“?
Pasirodo, ne tik mes sugebam netikusius seimus išsirinkt. Net ir „Dievo apšviestieji“ pridirba žiaurių nesąmonių 🙂
Galbūt bažnyčiai reikalingas pereinamojo laikotarpio griežtas popiežius? Nežinau argumentų, bet popiežius renkamas vienbalsiai, tad tai turbūt buvo kompromisinė figūra. Nes IMHO ten turėtų būti dar baisesnių ortodoksų. Plius jis vistik buvo JP II dešinioji ranka.
…palaukit, atsibus ANARCHISTAS, viską sudėlios į lentynėles…:)
Aha, šiaip man kyla įtarimas, kad mudu jį neblogai pažinojome 😉
…technologijos daro pasaulį mažu…
…daugėja friend’ų, mažėja draugų
mastykit,galvokit.
bet Vatikanas bus ir tikuos liks tvirtas savo dogmose.del savo tvirtumo ir nepasukimo demokratejimo linkme ir isliko tvirtas ir dar nenusluotas kitu tikejimu ar tikejimu -judejimu.ir nereikia cia per anksti laidoti krikscionybes.
Darth Ratzinger, jo.
http://www.motifake.com/image/demotivational-poster/0905/the-emperor-of-catholicism-pope-emperor-ratzinger-palpatine-demotivational-poster-1241821780.jpg
Mjooo… panašumo yra… 😉
[…] kilo po vakarykščio posto apie Lietuvos tautinę vėliavą, su kuria spalvinio panašumo turi Benino, Birmos, Bisau Gvinėjos, Bolivijos, Bulgarijos, […]
Aš visada už istorinį teisingumą! Ir visada už jaunuosius Carlo Sagano ir Richardo Dawkinso komjau… ateistukus! Nes ir be vieno, ir be kito būtų šiek tiek nuobodžiau gyventi 🙂
O kiek mano ausys gandų sulig popiežiaus išrinkimu pasiekė, tai šnabždamasi, kad anas popiežius buvo per aktyvus kardinolų skoniui ir veikė pernelyg savarankiškai. Tad jie suprato atsikandę per jauno popiežiaus ir šįkart išsirinko senesnį, kad būtų lengviau daryti įtaką. Tad iš jo pusės staigios reakcijos niekad ir nesulaukiam…
Ateistukai – piz…, tfu, peštukai 😉
Aišku, pasiskaitinėti juos galima, bet nieko nėra nykiau, kai suvoki, jog visa tai tėra piktas kažkieno štampų atkartojimas. Aišku, tie ateistukai šiaip yra labai tolerastiški, kol pritariama jų mintims, ir labai agresyvūs, kai kažkas turi bent kiek kitokią nuomonę, bet čia greičiausiai bendra tolerastų problema, nesuvokiant žodžio „pakantumas“ esmės.
O kaslink „tarpinio“ popiežiaus – jooo, teko girdėti, jog bažnyčiai duodama biškį „atsikvėpti“ po hiperaktyvaus JP II