Feed on
Posts
Comments

Verčiantis mažumėlę pamąstyti straipsnis iš „Verslo žinių“:
Daugelis žmonių, rašančių savo tinklaraščius ir dalyvaujančių diskusijose, yra nežinomi ar žinomi tik artimiausiam draugų dienoraštininkų būriui dėl to, kad slepiasi už šešėlių, kaukių, slapyvardžių. Viduramžiais ar dar ankstesniais laikais žmonės taip pat mėgdavo keisti savo tapatybę – kai kas važiuodavo iš miesto į miestą ir prisistatydavo kita pavarde, galėdavo atkeliauti nežinia iš kur ir apie save pasakoti ką panorėję, karaliai persirengdavo elgetomis ir eidavo į gatves norėdami sužinoti, kuo gyvena miestiečiai, ką jie kalba apie karaliaus valdžią, kokios nuotaikos vyrauja.

7 Responses to “Anonimiškumas Internete”

  1. Marius parašė:

    Valdžia užtat viską žino, jai nusprendus „gintis nuo teroristų“, anonimiškumo ir privatumo internete nebeliko.

  2. grumlinas parašė:

    Matai, žiūrint kokio anonimiškumo ir privatumo tu nori – nuo eilinių naudotojų – taip, nuo labiau patyrusių – vargu bau, o nuo suinteresuotų (dėl vienų ar kitų priežasčių) atskleisti tavo tapatybę – be šansų (čia tik laiko klausimas).

  3. walentina parašė:

    Ne manau, kad reiketu tapatinti Viduramziu anonimiskumo savoka su siu laiku tinklarasciu reiskiniu. Jau savo anonimiskumo apraiska jie skirtingi is esmes. Ne visi komentatoriai/anonimai yra tokie uzslepti blogio maniakai. Asmeniskai retai komentuoju anonimiskai, bet ir apskritai retai komentuoju. Anonimiskai galiu pakomentuoti „Raca“, tik del to, kad vietine komentatoriu gauja neizeistu savo pasaipomis. Juk kai komentuoji ne savo vardu, tai irpykti zodziai skirti ne tau 🙂 Kartais anonimiskai komentuoju del argumentu nesudeliojimo. Zinau, ka noriu pasakyti, bet i rimtu argumentu virtine sudeti nesugebu, tad, noredama tiesiog palikti savo nuomone komentuoju anonimiskai. Kad kiti nepagalvotu, jog neturiu pakankamai issilavinimo protingai pakomentuoti (butent pakomentuoti, nes daugelio tinklarasciu pavadinimas „diskutuoti“ neatitinka teisybes, neturime mes dar diskusijos kulturos).

  4. scania parašė:

    Fui, koks straipsnis… Tipo jei tu aukštas pareigūnas – tai tau valia reikštis „po slapyvardžiu“. Kitais atvejais anonimas – neurotinis ekshibicionistas…
    Och, jau tie žurnalistai… 😀
    O žurnalistai + psichologai = idėjiniai nuodai 😀
    Viskas straipsnyje sustyguota ir sulygiuota, tik vis tiek – gavosi demagogiška 😀
    O apie privatumą – tai taip. Tai jau atgyvena, ir kuo toliau – tuo mažiau liks privatumo. Kol visai neliks…

  5. walentina parašė:

    Siap matosi, kad mediko mintys. Tik, sakyciau, jo darbas turetu buti apgintas is psichiatrijos.

  6. scania parašė:

    @Walentina – labai gali būti, kad medikas. Vis tik straipsnis parašytas išsilavinusio žmogaus. Tik požiūris į žmones kiek … mediciniškas 🙂
    Manau tu teisi 🙂

  7. grumlinas parašė:

    -› scania & walentina – autorius mus tarsi preparuoja 😉