Kadaise, vedamas dyko smalsumo, krapštinėjau/ieškinėjau carinės Rusijos kariuomenės dalinių su lietuviškais akcentais pavadinimuose ir šiek tiek pririnkau ir papostinau. Nors, be abejo, tuose pulkuose lietuvių tarnavo neypač daug, nes carinės Rusijos politika buvo turėti daliniuose ne mažiau kaip 70% rusų/pravoslavų karių, o likę 30% – mišinys iš kitų tautybių/tikėjimų.
Šiandien, žvelgiant į niūrų rudenžiemio peizažą už lango, kilo mintis suvestinę susidėlioti lengvesniai paieškai, tai ir padariau.
KARIUOMENĖ
Gvardija
Leib-gvardijos Lietuviškasis pulkas (Лейб-гвардии Литовский Его Императорского Высочества Великого Князя Николая Николаевича полк)
Grenadieriai
7 Žemaitijos (Samogitijos) grenadierių pulkas (7-й гренадерский Самогитский графа Тотлебена полк)
Pėstija
51-as pėstininkų Lietuviškasis pulkas (51-й пехотный Литовский Его Императорского Высочества Наследника Цесаревича Великого Князя Алексея Николаевича полк)
52-as pėstininkų Vilniaus pulkas (52-й пехотный Виленский Его Императорского Высочества Великого Князя Кирилла Владимировича полк)
169 Naujųjų Trakų pėstininkų pulkas (169-й пехотный Ново-Трокский полк)
495 pėstininkų Kauno pulkas (495-й пехотный Ковенский полк)
496 pėstininkų Ukmergės pulkas (496-й пехотный Вилькомирский полк)
601 pėstininkų Lentvario pulkas (601-й пехотный Ландваровский полк)
Karo mokyklos
Vilniaus karinė mokykla (Виленское военное училище)
————————————————————————————
————————————————————————————
Pirmojo pasaulinio karo pradžioje Lietuvoje buvo nemažai carinės Rusijos kariuomenės – 4 divizijos, tačiau jose tebuvo tik vienas pulkas su lietuvišku akcentu: 169 Ново-Трокский пехотный полк.
Mano galva 496 gal Ukmergės. Nes Ukmergė buvo Wilkomierz. O gal klystu.
Ooops, you are perfectly correct! Svarbiausia, kad kadaise buvau išsiaiškinęs šitą dalyką, bet pamiršau pataisyti 🙁 *susigėdęs sliūkina į kamputį paliūdėti*